www.cpdistribuce.cz

Hypoteční poradna

Chcete se dozvědět nějaké detaily o naší nabídce či hypotékách obecně? Napište nám, nejlepší otázky uveřejníme i pro ostatní.

Položit otázku
 • 1.

  Pokud budu kupovat nemovitost přes realitní kancelář, mohu z hypotéky zaplatit i provizi realitní kanceláři?

  V rámci financování koupě nemovitosti, lze část úvěru vyčerpat na účet realitní kanceláře za účelem úhrady provize za zprostředkování prodeje nemovitosti.

 • 2.

  Je možné získat úvěr na 100% kupní ceny nemovitosti nebo je nutné mít své vlastní prostředky?

  Velmi záleží na odhadu ceny nemovitosti stanoveném odhadcem banky. Ten stanoví tzv. cenu v místě a čase obvyklou a banka může poskytnout až 100% takto stanovené ceny.

  Ne vždy se však kupní cena nemovitosti rovná ceně obvyklé stanovené odhadcem banky.
  Případný rozdíl musí klient uhradit z vlastních zdrojů.

 • 3.

  Lze poskytnout úvěr žadateli, který má negativní záznam v bankovním registru?

  Jsou případy, kdy i záznam v registrech není překážkou poskytnutí hypotečního úvěru. Jedná se o ne tak závažné případy typu neuhrazená platba za telefon, plyn nebo elektřinu, případně jedna neuhrazená splátka například u spotřebitelského úvěru. Klient musí zároveň zdůvodnit, proč ke zpoždění došlo.

  Jedná-li se však o záznam v registrech z důvodu opakovaného nebo dlouhodobého nesplácení klientových závazků, není možné hypoteční úvěr poskytnout.

 • 4.

  Co znamená 3 měsíční fix úrokové sazby? Dostává klient pravidelně informaci o výši sazby na další období, s jakým předstihem a jestli lze kdykoliv v otočce požádat o normální fixaci?

  Jedná se o standarní fixaci, tzn. před koncem doby platnosti úrokové sazby klient obdrží oznámení o výši úrokové sazby na další období, a to 14 dní předem. Při změně úrokové sazby může klient kdykoli požádat o standardní dobu fixace na 1,3 nebo 5 let, ale zpět už ne. Pokud tedy klient zafixuje na jeden rok, už se nemůže vrátit na 3 měsíční fix.

 • 5.

  Poskytujete také hypotéky právnickým osobám?
  Potřeboval bych půjčit na financování solární elektrárny.

  ČP Distribuce vystupuje jako zprostředkovatel hypotečních úvěrů pro partnerské banky.

  Specializovaní obchodníci – Hypoteční specialisté, garantují klientům profesionální poradenství v oblasti financování nemovitostí.

   

  ČP Distribuce spolupracuje s těmito bankami:

  Komerční banka, a.s.

  Raiffeisenbank, a.s.

  Sberbank CZ a.s.

  Unicredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

   

Máte otázku? Potřebujete poradit?

Zavoláme vám zpět Napište nám

241 114 114