Profil

 

O České pojišťovně

Jsme univerzální pojišťovnou se 190 letou bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Po znovuzavedení konkurenčního prostředí v roce 1991 zůstáváme i v současné době jednou z nejvýznamnějších pojišťoven na českém pojistném trhu.

Poskytujeme jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových a podnikatelských rizik i zemědělství.

Česká pojišťovna má tři miliony klientů, spravuje více než sedm milionů pojistných smluv a její tržní podíl na domácím trhu dosahuje 21,5 %.

Profil

Ocenění

Česká pojišťovna dlouhodobě zaujímá významnou pozici na českého pojistného trhu. Důkazem toho jsou mnohá ocenění klientů, široké veřejnosti i odborníků.

Česká pojišťovna se i v roce 2018 umístila v prestižní soutěži Hospodářských novin Nejlepší pojišťovna 2018 a získala následující ocenění:

1. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna

2. místo v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna

 Další získaná ocenění v roce 2018

V anketě Pojišťovna roku, kterou organizuje Asociace českých pojišťovacích makléřů, získala Česká pojišťovna 3.místo v kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů i v kategorii Autopojištění. Umístila se také v kategorii Pojištění občanů, kde na 5.místě uzavřela TOP 5 nejlepších pojišťoven.

Stejně jako v loňském roce se i letos Česká pojišťovna zúčastnila soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku. V kategorii Zaměstnavatel regionu Praha do 5000 zaměstnanců obsadila 3. místo.

Call centrum České pojišťovny získalo 1. místo v soutěži Czech Contact Center Award 2018 v kategorii New Media a 2. místo v kategorii Inbound projekty.

V prestižní soutěži Effie získal běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour za efektivní propagaci 1. místo v kategorii Malý rozpočet.

Rating

Mezinárodní ratingová agentura A.M.Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, potvrdila České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) se stabilním výhledem a zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny na „a+“ se stabilním výhledem. Rozhodnutí agentury A.M.Best je dalším potvrzením síly a stability České pojišťovny.