Profil

 

O České pojišťovně

Jsme univerzální pojišťovnou se 190 letou bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Po znovuzavedení konkurenčního prostředí v roce 1991 zůstáváme největší pojišťovnou na českém pojistném trhu.

Poskytujeme jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových, podnikatelských rizik a zemědělství. Přibližně 5 600 obchodních zástupců se na 4 500 distribučních místech stará o maximální spokojenost klientů.

Česká pojišťovna spravuje více než sedm milionů pojistných smluv a její tržní podíl na domácím trhu dosahuje 22,6 %.

Profil

Ocenění

Česká pojišťovna dlouhodobě zaujímá pozici lídra českého pojistného trhu. Důkazem toho jsou mnohá ocenění klientů, široké veřejnosti i odborníků.

Česká pojišťovna se i v roce 2016 umístila v prestižní soutěži Hospodářských novin Nejlepší pojišťovna 2016 a získala následující ocenění:

1. místo v kategorii Nejlepší životní pojišťovna

2. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna

2. místo v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna

2. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna

Česká pojišťovna uspěla i v soutěži Fincentrum Banka roku 2016 a získala:

3. místo v kategorii Pojišťovna roku 2016

3. místo v kategorii Životní pojištění roku za životní pojištění Můj život pro děti

Mobilní aplikace Záchranka, jejíž vývoj Česká pojišťovna podpořila, se dvakrát umístila v soutěži AppParade, která oceňuje ty nejlepší aplikace na trhu. Podle odborné poroty obsadila první místo, podle hlasujícího publika se jedná o druhou nejlepší aplikaci. 

 Kampaň provázející aplikaci Záchranka získala třetí místo v soutěži Internet Effectiveness Awards.

 Další získaná ocenění v roce 2016

V rámci každoroční soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku byla Česká pojišťovna vyhodnocena nejlepším zaměstnavatelem do 5000 zaměstnanců v Praze.

Česká pojišťovna získala druhé místo v kategorii Pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním v rámci TTG Travel Awards. Jedná se o nejstarší a nejprestižnější anketu odborníků v cestovním
ruchu v České republice, kterou vyhlašuje nejvýznamnější časopis pro odborníky v tomto odvětví TTG Czech.

Rating

Mezinárodní ratingová agentura A.M.Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, udělila i v roce 2016 České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) a úvěrový rating na úrovni „a“. Oba ratingy byly navíc uděleny se stabilním výhledem. Stejně jako minulý rok je tak rozhodnutí agentury A.M.Best dalším potvrzením síly a stability České pojišťovny.