Profil

 

O České pojišťovně

Jsme univerzální pojišťovnou se 190 letou bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Po znovuzavedení konkurenčního prostředí v roce 1991 zůstáváme největší pojišťovnou na českém pojistném trhu.

Poskytujeme jak individuální životní a neživotní pojištění, tak i pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových, podnikatelských rizik a zemědělství. O spokojenost klientů pečují profesionální obchodní zástupci na 1 500 distribučních místech.

Česká pojišťovna spravuje více než sedm milionů pojistných smluv a její tržní podíl na domácím trhu dosahuje 22,1 %.

Profil

Ocenění

Česká pojišťovna dlouhodobě zaujímá pozici lídra českého pojistného trhu. Důkazem toho jsou mnohá ocenění klientů, široké veřejnosti i odborníků.

Česká pojišťovna se i v roce 2017 umístila v prestižní soutěži Hospodářských novin Nejlepší pojišťovna 2017 a získala následující ocenění:

1. místo v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna

1. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna

3. místo v kategorii Nejlepší životní pojišťovna

3. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna

 Další získaná ocenění v roce 2017

V 15. ročníku prestižní ankety Zlatá koruna získala Česká pojišťovna Stříbrnou korunu, tedy 2. místo v kategorii Cena za společenskou odpovědnost. 

Stejně jako v loňském roce se i letos Česká pojišťovna zúčastnila soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku a v kategorii Zaměstnavatel regionu Praha do 5000 zaměstnanců obsadila 2. místo.

Kampaň České pojišťovny na dětské životní pojištění obsadila třetí příčku na prestižní soutěži Effie.

Rating

Mezinárodní ratingová agentura A.M.Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, potvrdila České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) se stabilním výhledem a úvěrový rating na úrovni „a”, kde dokonce vylepšila výhled ze stabilního na pozitivní. Stejně jako minulý rok je tak rozhodnutí agentury A.M.Best dalším potvrzením síly a stability České pojišťovny.