Centrum škod a pojistných událostí

Zpět na výběr pojištění

Co znamená scelení čelního skla?

  • Jedná se o alternativní opravu k výměně autoskla. K opravě praskliny dochází pomocí odsátí vzduchu z dutiny a jeho nahrazení speciální látkou, která má index lomu světla stejný jako sklo.
  • Až 80 % prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla a nenachází se v zorném poli řidiče.

Proč je výhodné čelní sklo scelit a ne vyměnit?

  1. Pohodlí – sklo scelíme u vás nebo na vhodném místě blízko vašeho bydliště a to v případě platného pojištění zcela zdarma.
  2. Neztrácíte čas – oprava scelením trvá okolo 1 hodiny, po kterou navíc nemusíte být přítomni u vozidla. Při výměně čelního skla musíte vozidlo odstavit do servisu na jeden i více dní.
  3. Předejdete možnosti poškození laku či interiéru vozidla při neodborné nebo nekvalitně provedené výměně skla.
  4. Výrobci vozidel scelení schvalují jako alternativu k výměně čelního skla.

Je možné opravit prasklinu v jakémkoli místě čelního skla?

  • Legislativa EU vylučuje opravy dvouvrstvých autoskel v zorném poli řidiče. Zorné pole řidiče je zjednodušeně řečeno plocha o šířce 30 cm, na výšku vymezená horním okrajem volantu a horním poloměrem stírané plochy při pohledu ven z vozu. U vozidel nad 3,5 t jde o plochu 30 x 30 cm ve výhledu řidiče. Přesné stanovení hranic plochy zorného pole posoudí náš vyškolený technik.

Má technologie scelování autoskel ATEST?

  • Oprava čelního skla je zásahem do homologace vozidla. Technologie používaná pro opravu čelních skel má řádný ATEST 8SD 3129. Po opravě obdržíte osvědčení o provedené opravě autoskla.