Scelování skel

Rychlá alternativní metoda opravy prasklin čelního skla. Náš technik přijede za vámi a za hodinu stěží poznáte, kde se prasklina původně nacházela.

Hlavní výhody

 • Pohodlí - sklo scelíme u Vás nebo na vhodném místě blízko Vašeho bydliště
 • Neztrácíte čas - oprava scelením zabere okolo 1 hodiny
 • Jistota - předcházíte poškození laku či interiéru při neodborné nebo nekvalitně provedené výměně skla
 • Kvalita - výrobci vozidel scelení schvalují jako alternativu k výměně čelního skla

Co vlastně scelení skla znamená?

 • Jedná se o alternativní opravu k výměně autoskla. K opravě praskliny dochází pomocí odsátí vzduchu z dutiny a jeho nahrazení speciální pryskyřicí, která má index lomu světla stejný jako sklo.
 • Až 80% prasklin vzniklých od letícího kamene je technicky opravitelných za předpokladu, že prasklina nekončí v okraji skla a nenachází se v zorném poli řidiče.

Chytrá alternativa k výměně předního skla

Rychlá, šetrná a účinná metoda opravy. Náš technik přijede za vámi na předem smluvené místo a prasklinu dokáže opravit během jedné hodiny. Výsledný efekt opravy je takový, že stěží poznáte, kde se prasklina původně nacházela.

To vše bez časově náročné výměny, při které může dojít k poškození laku nebo interiéru vozu. Pro klienty, kteří mají sjednáno připojištění čelního skla, je tato služba zcela zdarma!

Instruktážní video

FAQs

Na co se nás nejčastěji ptáte?

 • Jaké typy autoskel je možné scelit?

  Scelovat lze jakákoli dvouvrstvá automobilová skla včetně vyhřívaných a reflexních. Kvalitně scelit je možné autoskla osobních a nákladních automobilů i robustní autobusová skla.

 • Je po opravě ještě něco vidět?

  Po opravě je původní prasklina v pohledu do interiéru vozu ve většině případů již neviditelná. Každá oprava autoskla po sobě zanechává drobné optické stopy, které se ve výsledku mohou lišit podle typu praskliny.

 • Je možné opravit prasklinu v jakémkoli místě čelního skla?

  Legislativa EU vylučuje opravy dvouvrstvých autoskel v zorném poli řidiče - EHK č.43. Zorné pole řidiče je zjednodušeně řečeno plocha v šírce 30 cm mezi volantem a horním poloměrem stírané plochy při pohledu vně z vozu. U vozidel nad 3,5 t jde o plochu 30 x 30 cm ve výhledu řidiče. Přesné stanovení hranic plochy zorného pole posoudí náš vyškolený technik.

 • Jak velkou prasklinu je možné opravit?

  Prasklina nesmí být většího průměru než 10 cm a nesmí ani jedním koncem zasahovat do okraje autoskla. Vstupní otvor (místo dopadu kamene - kráter) by neměl být větší než cca 5 mm. I pokud poškození odpovídá uvedenému rozsahu, musí jeho opravitelnost posoudit ještě náš technik.

 • Záleží na stáří praskliny a míře jejího znečištění?

  Při opravě našimi techniky na stáří praskliny nezáleží, ale platí, že čím dříve bude oprava provedena, tím lépe.

 • Má technologie scelování autoskel ATEST?

  Oprava čelního skla je zásahem do homologace vozidla a proto technologie používaná ČP má řádný ATEST 8SD 3129. Po opravě obdržíte osvědčení o provedené opravě autoskla.