Změny ve vedení České pojišťovny

Praha (27. června 2008) - Česká pojišťovna bude mít nového generálního ředitele. Generální ředitel ČP Lard Friese končí k 31.7.2008 ve své funkci a k témuž datu ukončí rovněž veškeré aktivity v rámci Generali PPF Holdingu. Novým generálním ředitelem se od 1.8. stane Ivan Vodička (44).

Ivan Vodička nyní působí ve funkci náměstka pro finanční řízení České pojišťovny. Do ČP přišel v září 2007 po desetiletém úspěšném působení v řídících funkcích v mezinárodní farmaceutické a potravinářské skupině Royal Numico. Mimo jiné řídil aktivity skupiny Numico v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Ivan Vodička vystudoval ČVUT a získal titul MBA na univerzitě ENPC v Paříži a University of California at Berkeley v USA.

"Jsem rád, že Českou pojišťovnu bude řídit Ivan Vodička jakožto zkušený a uznávaný manažer s mezinárodními zkušenostmi," komentoval jmenování nového generálního ředitele ČP předseda představenstva České pojišťovny Ladislav Bartoníček. "Vedení České pojišťovny děkuje Lardovi Friese za jeho přínos k rozvoji naší společnosti. Pod jeho vedením ČP vytvořila a úspěšně implementuje novou strategii rozvoje a stala se klíčovým hráčem v rámci nově vzniklého Generali PPF Holdingu," dodal Bartoníček.


Zpět na tiskové zprávy