Pojištění poplatku za hospitalizaci si u ČP Zdraví sjednalo už více než 56 tisíc klientů

Praha (16. července 2008) - Pojištění České pojišťovny ZDRAVÍ, které kryje povinný šedesátikorunový poplatek za pobyt v nemocnici, si do konce června sjednalo již 56 500 klientů a zájem o ně neustále stoupá. Podle statistik ČP ZDRAVÍ z prvních pěti měsíců, kdy je produkt na trhu, se pojišťují nepatrně více muži (53 %) než ženy (47 %). Průměrný věk pojištěných mužů je 41 let, žen 39 let. Zajímavé je i to, že nejčastěji si pojištění sjednávají lidé na severní Moravě, naopak nejméně v Praze.

Výjimkou však byla jubilejní klientka s číslem 50 tisíc, kterou se stala bývalá projektantka Andrea Boháčková z Prahy (35), která je nyní na mateřské dovolené. "Proč jsem si uzavřela pojištění poplatku za hospitalizaci? Důvodů bylo víc. Manžel má rizikovou profesi řidiče z povolání a když jste na mateřské dovolené, musíte s financemi hospodařit tak, aby nenastaly mimořádné výdaje," vysvětlila své rozhodnutí paní Boháčková. "Je lepší zaplatit ročně menší poplatek a pak mít po celý rok klid."

Pojištění poplatku za hospitalizaci lze u ČP sjednat pro lidi od 2 do 60 let, horní hranice trvání smluvního vztahu však omezena není. Cena se pohybuje v průměru kolem 300 korun ročně pro dospělého, pro děti do osmnácti let činí 84 koruny. Pojištění pacienti do třiceti dnů po odchodu z nemocnice informují o svém pobytu ČP ZDRAVÍ a ta jim pak vyplatí peníze za každý den strávený v nemocnici ihned od počátku hospitalizace.


Zpět na tiskové zprávy