Česká pojišťovna má nového náměstka pro informační technologie

Praha (28. srpna 2008) - Novým náměstkem České pojišťovny pro informační technologie je od 1. září 2008 Zdeněk Kaplan. Ve funkci vystřídá Tomáše Machance, který působil v TOP managementu ČP tři roky a řídil aktivity IT a životního pojištění. Nyní se bude plně věnovat dokončení nového projektu Zdravotní pojišťovny České pojišťovny.

Nový náměstek ČP Zdeněk Kaplan má ve své kompetenci řízení IT aktivit České pojišťovny a Generali PPF Holdingu v rámci České republiky. Do firmy přichází z telekomunikační společnosti Telefónica O2, kde pracoval 2 roky na pozici výkonného ředitele pro informační systémy a výkonného ředitele pro provoz. V posledních 2 letech zastával pozici výkonného ředitele pro rozvoj firemních služeb a řešení, paralelně byl jednatelem dceřiné společnosti Telefónica O2 services. Před svým čtyřletým působením ve společnosti Telefónica O2 má zkušenosti z řízení na vedoucích pozicích v ČSOB, v IT firmě NESS a v telekomunikačním operátoru Aliatel.

"Jsem rád, že se mohu podílet na rozvoji IT v jedné z největších pojišťovacích skupin ve střední a východní Evropě. V České pojišťovně i v Generali bych chtěl pokračovat v nastaveném trendu zlepšování služeb IT a užšího propojení IT s vývojem produktů a obchodem," uvedl ke svému jmenování do funkce náměstka Zdeněk Kaplan.

Zdeněk Kaplan vystudoval numerickou matematiku na Karlově Univerzitě a Vysokou školu ekonomickou v Praze.


Zpět na tiskové zprávy