Společný projekt České pojišťovny a Policie ČR Jezdíme s úsměvem letos bude zahájen 9. května v Českých Budějovicích

Praha (18. dubna 2007) - Česká pojišťovna chystá společně s Policií ČR také letos pro motoristy celorepublikovou akci Jezdíme s úsměvem, při které budou odměňovat kontrolované řidiče děti základních škol. Tentokrát se jí zúčastní více než tři tisíce školáků na desítkách míst po celé České republice. Poprvé se děti v bezpečnostních vestách společně s policisty objeví u silnice už ve středu 9. května v Českých Budějovicích, naposledy pak v polovině října v Praze a v západních Čechách.

Šoférům, kteří dodržují dopravní předpisy, budou děti dávat samolepky s usměvavým autíčkem, hříšníci od nich dostanou vlastnoručně vybarvený obrázek zamračeného automobilu. Společně se žáky čtvrtých a pátých tříd základních škol přijdou ocenit motoristy na stanoviště v krajských městech také finalistky soutěže Česká Miss a naši špičkoví závodníci, např. Karel Loprais, Tomáš Enge a Erik Janiš, které podporuje Česká pojišťovna.

Přímá reakce dětí na chování motoristů je podle psychologů velmi přesvědčivá a řidiče tak motivuje k bezpečné jízdě. Tento projekt si také vybrala Evropská charta bezpečnosti silničního provozu, jejímž cílem je snížit do roku 2010 počet obětí dopravních nehod v zemích Evropské unie na polovinu. V rámci této iniciativy Evropské komise už Česká pojišťovna působí se svými projekty Gentleman silnic (společně s PČR) a Bezpečné město (společně s Ministerstvem dopravy BESIP).

Harmonogram zahájení projektu "Jezdíme s úsměvem" v krajských městech a ve Středočeském kraji:

9. 5. České Budějovice 6. 6. Hradec Králové
14. 5. Brno 7. 6. Pardubice
15. 5. Jihlava 10. 9. Ostrava
16. 5. Zlín 11. 9. Olomouc
28. 5. Benešov 17. 9. Plzeň
4. 6. Ústí nad Labem 18. 9. Karlovy Vary
5. 6. Liberec 24. 9. Praha

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přes 220 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost CZI Holdings N.V.


Zpět na tiskové zprávy