Moody´s zlepšila České pojišťovně ratingový výhled

Praha (10. března 2006) - Mezinárodní ratingová agentura Moody´s ve svém novém hodnocení finanční a úvěrové pozice České pojišťovně změnila výhled Baa3 ratingu finanční síly ze stabilního na pozitivní.

Pozitivní výhled ratingového hodnocení ČP odráží podle Moody´s významný pokrok v řízení rizik, investic, v oblasti IT a likvidace pojistných událostí. Současná známka je rovněž podložena silnou tržní pozicí České pojišťovny a zdravou ziskovostí navzdory zvyšující se konkurenci na českém trhu. Důležitým faktorem, působícím na výši ratingu, je také pozitivní vliv probíhající restrukturalizace s cílem zvýšit transparentnost majitele ČP.

Česká pojišťovna je jedinou pojišťovnou v České republice, která má plnohodnotné ratingové hodnocení od dvou největších mezinárodních ratingových agentur. Kromě Moody´s totiž obdržela úvěrový rating a rating finanční síly na úrovni známky BBB se stabilním výhledem také od ratingové agentury Standard & Poor´s.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost PPF Group N.V.


Zpět na tiskové zprávy