Horní Počaply a Křivenice varují řidiče novými billboardy

Celkem čtyři nové cedule "Vítejte v našem městě", které upozorňují řidiče na dodržování maximální rychlosti 50 km/h, jsou od dnešního dne instalovány v Horních Počaplech a Křivenicích na Mělnicku. Tyto výrazné vítací billboardy o rozměru 3x2 metry jsou součástí projektu Ministerstva dopravy - BESIP a České pojišťovny, podporujícího bezpečnost silničního provozu ve městech a obcích. V České republice už je motoristé mohou spatřit na 60 místech, kde se v minulosti staly kvůli vysoké rychlosti vážné havárie. Do konce dubna jich bude rozmístěno celkem osmdesát.

Česká pojišťovna se dlouhodobě podílí na nejrůznějších dopravně - bezpečnostních aktivitách. Nové projekty Ministerstva dopravy - BESIP a České pojišťovny realizované formou Public - Private - Partnership cílí na rychlost a viditelnost. "Dlouhodobě roste nejen počet nehod, ale bohužel i následků na zdraví, které však nelze nahradit penězi. Proto chceme ve spolupráci s BESIP zlepšit bezpečnost občanů především ve městech a obcích, kde žijí," uvedl Ladislav Bartoníček, předseda představenstva a generální ředitel České pojišťovny.

Reálná rychlost českých řidičů v obcích je 60 km/h a více, ačkoli zákon stanoví limit 50 km/h. Některé obce ji navíc mají ještě nižší. Tato rychlost přitom má své opodstatnění: při srážce chodce s autem v 60km rychlosti přežije 15 % chodců, při 50km rychlosti přežije už 50 % chodců. Cílem kampaně "Vítejte v našem městě" je upozornit řidiče na vjezd do obcí a apelovat na "dobrou stránku" těch řidičů, kteří chtějí jezdit slušně a bezpečně, ale na frekventovaném tahu si často nevšimnou, že vjíždí do obce.

Projekt "Vítejte v našem městě" realizuje a plně financuje Česká pojišťovna ve spolupráci s Ministerstvem dopravy - BESIP.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál téměř 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy