Květen byl pro ČP ve znamení větru, záplav a velkých škod v zemědělství

Po zimních škodách způsobených tíhou a sesuvem sněhu nebo námrazy a březnových záplavách se v květnu živly ozvaly znovu a způsobily klientům České pojišťovny škody za více než 100 milionů korun. A to nejen opětovnou vodou, ale výrazně také vichřicemi. Jen z této příčiny zaplnila v posledním květnovém týdnu hlášení Klientského servisu ČP téměř tisícovka případů pojistných událostí.

Téměř 300 škod z vichřic je registrováno v severočeském regionu, 270 případů bylo zaznamenáno v západních Čechách a téměř shodný počet nahlásili klienti z Prahy a středních Čech. O zbytek se podělily ostatní české regiony, na Moravě se tentokrát škody z vichřice objevily pouze výjimečně. Česká pojišťovna počítá s úhradami ve výši kolem 50 milionů korun.

V severních Čechách jsou škody rozprostřeny po celém území regionu nepravidelně, a jejich rozsah je od popadaných větví až po totálně zničené střechy.

V západních Čechách zasáhla vichřice zejména okresy Rakovník, Karlovy Vary, Cheb a Tachov. V Aši mobilní technici prohlížejí i škody způsobené úderem blesku.

Ve středních Čechách jsou nejvíce postiženy okresy Kladno, Mělník, Mladá Boleslav a Beroun, kde byla situace nejhorší, protože vichřice se ještě spojila s krupobitím.

K vichřici se posléze přidaly opět záplavy. ČP počítá s odškodněním asi 1500 klientů zhruba podobnou částkou jako v případě vichřice. Nejhorší situace je v západočeském regionu na Plzeňsku, Rokycansku, Tachovsku a Chebsku, odkud jsou hlášeny dvě třetiny všech událostí. S důsledky povodní se potýkají také téměř tři stovky klientů na Berounsku. Příbramsku a v okolí Prahy a další desítky klientů na Písecku a Táborsku.


Zpět na tiskové zprávy