Česká pojišťovna zvítězila v anketě Pojišťovna roku

Praha (13. června 2006) - Česká pojišťovna obsadila první místo v hlavní kategorii ankety Pojišťovna roku 2005, kterou vyhlašuje Asociace českých pojišťovacích makléřů. Přední pozice zaujala i ve všech dalších kategoriích soutěže. V šestém ročníku ankety bylo odborníky z řad předních makléřských firem hodnoceno 37 pojišťoven působících v České republice.

"Jde o maximálně objektivní anketu, protože právě pojišťovací makléři znají hodnocené subjekty velmi podrobně," řekl náměstek pro underwriting a zajištění ČP Miroslav Matocha. "Orientují se nejenom v jednotlivých produktech, ale dokáží také posoudit úroveň služeb a postup při likvidaci pojistných událostí ze strany klientů, se kterými jsou neustále v kontaktu."

První místo obsadila Česká pojišťovna v hlavní kategorii Pojišťovna roku. Zlatou příčku si odnesla rovněž v případě kategorií životní a úrazové pojištění, pojištění motorových vozidel, spolupráce s makléři a likvidace škod. Druhou pozici zaujala v kategoriích občanského pojištění a pojištění průmyslu a podnikatelů.

Letos se této ankety zúčastnilo 117 makléřských společností, které hodnotily pojišťovací ústavy ve všech kategoriích. Česká pojišťovna převzala svá ocenění společně s ostatními pojistiteli dnes v pražském hotelu Pyramida.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál téměř 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy