Za kalamitní škody Česká pojišťovna klientům zaplatí 1,4 miliardy

Praha (15. června 2006) - Letošní rok je výjimečný na kalamitní škody a už nyní je zřejmé, že jenom z letošního prvního pololetí zaplatí Česká pojišťovna za pojistné události vzniklé do dnešního dne více než 1,4 miliardy korun. V majetkovém pojištění dokonce zaznamená více než stoprocentní meziroční nárůst vyplacených peněz.

Součet všech pojistných událostí, které kvůli živelním kalamitám letos zatím ČP likviduje, se přiblížil 50 tisícům, což je číslo obdobné jako při katastrofálních záplavách roku 2002. Téměř 35 tisíc je z tíhy sněhu, přes 10 tisíc mají na svědomí březnové záplavy a o zbytek se podělily další záplavy, vichřice a krupobití, tentokrát z května. Česká pojišťovna má dnes prohlédnuto již téměř 100 % všech kalamitních pojistných událostí které průběžně klientům vyplácí tak, jak od nich získává podklady o provedených úpravách. Klienti, kteří o to požádali, získali od ČP obratem zálohu.

"Současná likvidace je o to složitější, že šlo o několik různých kalamit najednou, ale rozptýlených po celé republice, které navíc byly hlášeny průběžně. Následky kalamity, zejména té zimní, se totiž odkrývaly postupně a ještě nyní přijímáme nová hlášení," uvedl k současné situaci vrchní ředitel úseku likvidace pojistných událostí Marek Orawski.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál téměř 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy