Pojišťovnou roku se již potřetí stala Česká pojišťovna

Praha (25. října 2006) - Česká pojišťovna už potřetí za sebou vyhrála v kategorii Pojišťovna roku v soutěži MasterCard Banka roku 2006. V konkurenci dalších 19 pojišťoven zabodovala i se svým produktem DYNAMIK Plus, který obsadil v kategorii Životního pojištění druhou pozici. Úspěšná byl také Penzijní fond ČP, který vyhrál kategorii Penzijní fond roku.

"Jde o hattrick, který umocňuje naše červnové vítězství v podobné anketě Asociace českých pojišťovacích makléřů," konstatoval předseda představenstva České pojišťovny Ladislav Bartoníček. Všechna tato prestižní ocenění dokazují, že ČP je společností, kterou vysoce uznávají nejenom klienti, ale i odborníci.

O vítězství osmi z deseti kategorií rozhodovala porota složená z 50 odborníků, mezi nimiž jsou manažeři významných firem, zástupci médií, akademické sféry a státní správy. Hlasování probíhalo korespondenční formou pod notářským dohledem, stejně jako zpracování výsledků.

DYNAMIK Plus je pojištěním nové generace, které provází pojištěného až do důchodu a kdy celou řadu jeho vlastností může měnit i v průběhu pojištění podle momentální situace. Jeho výhodou je možnost dobře investovat peníze, které postupně spoří. Způsob zhodnocení peněz si přitom volí buď v rámci pěti programů, nebo investováním do investičních fondů.

MasterCard Banka roku 2006 je soutěží oceňující služby a produkty finančních společností, působících v ČR. Všichni její porotci se profesionálně věnují osobním financím, nesmějí však být zaměstnáni v hodnocených institucích či jinak zainteresováni na výsledcích. Porota vybírá v každé kategorii z nominovaných subjektů. Organizátorem je Fincentrum Media, analyticko-poradenská společnost působící v oblasti osobních financí. Více informací o celé soutěži je možné získat na adrese www.bankaroku.cz

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž tržní podíl k 31.12.2005 činil 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. V soutěži Pojišťovna roku 2005 pořádané společností Fincentrum získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty již podruhé v řadě první místo. Schopnost České pojišťovny udržet si dominantní tržní podíl v životním i neživotním pojištění oceňují také ratingové agentury: Standard & Poor's oceňuje ČP stupněm BBB se stabilním výhledem; Moody's Investors Service udělila České pojišťovně hodnocení finanční síly Baa3, rovněž se stabilním výhledem. Uvedená hodnocení patří do investičního stupně a ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice a úspěšného zavedené nové úrovně klientského servisu vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky společnosti. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost PPF Group N.V. z mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 220 mld. Kč.


Zpět na tiskové zprávy