Česká pojišťovna se stala členem Evropské charty bezpečnosti silničního provozu

Praha/Brusel (29. listopadu 2006) - Česká pojišťovna se dnes v Bruselu připojila k Evropské chartě bezpečnosti silničního provozu a stala se tak jedinou českou finanční institucí, která podporuje tuto iniciativou Evropské komise. Jejím cílem je snížit do roku 2010 počet obětí dopravních nehod na polovinu. V České republice vloni přišlo o život 1127 lidí, v zemích Evropské unie evidují ročně zhruba 40 tisíc obětí silničních havárií.

Vstup České pojišťovny do projektu Evropské charty bezpečnosti silničního provozu svým podpisem při slavnostním ceremoniálu v bruselském hotelu Metropole stvrdil generální ředitel ČP Lard Friese za přítomnosti viceprezidenta Evropské komise pro dopravu Jacquese Barrota.

Noví členové Evropské charty bezpečnosti silničního provozu mají adresy v patnácti zemích. Českou republiku reprezentovala při slavnostním podpisu pouze Česká pojišťovna, která do celoevropské Charty vstoupila se svými dopravně-bezpečnostními projekty Gentleman silnic a Jezdíme s úsměvem (realizuje ve spolupráci s Policií ČR) a Bezpečné město (ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a BESIP). Doposud už se k této iniciativě připojilo 500 evropských organizací, kterým není bezpečnost silničního provozu lhostejná.

"Noví signatáři Evropské charty bezpečnosti silničního provozu jsou firmy a instituce z různých oborů podnikání a veřejného života, kteří sdílejí společný cíl. Je nám ctí, že jsme se stali součástí této skupiny. Důležitější je však to, že naše členství v tomto projektu podtrhuje náš dlouhodobý závazek přispět k větší bezpečnosti na českých silnicích," uvedl generální ředitel České pojišťovny Lard Friese.

Gentleman silnic - už dva roky motivuje motoristy i chodce k tomu, aby nebyli lhostejní vůči svému okolí. Ocenění lidé dostávají Certifikát za záchranu života po závažné dopravní nehodě, rychlou reakci a odvahu a také značkové hodinky. Doposud jsme ocenění předali 17ti Gentlemanům na 10ti různých místech v ČR.

Jezdíme s úsměvem - společný dopravně bezpečnostní projekt České pojišťovny a Policie ČR, v jehož rámci od poloviny května do konce října po celé ČR kontrolují řidiče policisté se školáky ve speciálních reflexních vestách od ČP. Hříšníci dostávají kresbu zamračeného autíčka a ti, kteří předpisy dodržují samolepku usměvavého auta. Podpořit je přicházejí také známí automobiloví závodníci jako Karel Loprais, Roman Kresta nebo Jarek Janiš. Projektu se na několika desítkách míst účastní více než tři tisíce školáků.

Bezpečné město - v rámci tohoto projektu už bylo v obcích a městech s největší nehodovostí rozmístěno více než 80 speciálních cedulí, vyzývajících řidiče k dodržování stanovené rychlosti. Řidiči jsou tak kromě standardního značení také poněkud emotivní formou upozorňováni na nutnost ctít maximální povolenou rychlost.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem, který k 31.12.2005 dosahoval 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 220 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy