Podle České pojišťovny končí Mikulášské úrazy nejčastěji na chirurgii

Praha (5. prosince 2006) - Mikuláš, tedy jeho předvečerní oslavy 5. prosince, je z hlediska hlášení pojistných událostí České pojišťovně den jako každý jiný. Přesto některé úrazy, dopravní nehody, či majetkové škody mají úzkou souvislost s tímto mystickým večerem.

V loňském roce se 5. prosince stalo 594 úrazů, což je o více než 120 více, než ve stejný den roku 2004. Nejčastěji byli zranění ošetřeni na chirurgii buď s řeznými nebo tržnými ranami, podvrtnutím kolene, kotníku nebo zápěstí a zlomeninami všeho druhu. Výjimkou nebyly ani případy zlomených čelistí se ztrátou jednoho až několika zubů. V likvidačních spisech je veden úraz po potyčce dvou alkoholově silně opojených "čertů", který skončil pohmožděním obličeje jednoho z nich a následným zákrokem dentisty na zubním oddělením.

Svatá a pekelná trojice zároveň byla v ten den také osádkou vozu, který se stal vpodvečer na pražské jižní spojce účastníkem dopravní nehody. Nikdo při ní naštěstí nebyl zraněn a protože šlo o přesun teprve za první návštěvou na dlouhém seznamu adres, tak ani nikdo nebyl pod vlivem alkoholu. Pro Mikuláše, čerta i anděla pak přijel náhradní automobil a odvezl je do rodin, kde na ně netrpělivě čekali. Kromě této se v tento den stalo celkem 941 dopravních nehod klientů České pojišťovny a zdaleka ne všechny skončily stejně šťastně.

Ve 199 případech utrpěli pojištění majetkovou újmu, ať už ji způsobili zloději, živly nebo jiné příčiny. Rodinu z Teplic, která si vyrazila podívat se ven s dětmi na Mikuláše s čerty, čekalo po návratu nepříjemné překvapení. Prasklá hadička z expanzní nádržky na toaletě vytopila přízemní místnosti jejich rodinného domku.

Více než 300 dalších hlášení má na svědomí porušení odpovědnosti, ať už občanské, profesní nebo firemní. Z pojištění odpovědnosti byl uhrazen i jeden kuriózní případ ze středních Čech. Mikuláš s čertem chtěli překvapit rodinu svého kamaráda, a proto nezvonili, ale v dost pohrouženém stavu přelezli vstupní vrátka. To ovšem netušili, že jejich strážce obydlí - velký knírač - běhá volně po zahradě. Své zdraví naštěstí ubránili, ale kostýmy, které byly zapůjčeny z fundusu filmových ateliérů nikoliv. Z pojištění občanské odpovědnosti rodiny, která o kouscích svého miláčka neměla ani tušení, však byly nakonec poškozené kostýmy uhrazeny.


Zpět na tiskové zprávy