Česká pojišťovna nabízí asistenční služby pro handicapované řidiče

(Praha, 5. prosince 2006) Česká pojišťovna se stala partnerem nového projektu na znovuzapojení tělesně postižených lidí do běžného života a nabízí pro ně rozšířené asistenční služby POHODA Bez bariér. Ty mají pomoci odstranit všechny překážky, které by mohly tělesně postiženým občanům nastražit nehoda, porucha či jiná nepříjemná událost za volantem.

"Každoročně evidujeme téměř dvě stovky dopravních nehod, které skončily těžkými zraněními jejich účastníků s trvalými následky v podobě ochrnutí či jiného těžšího postižení. Proto jsme rádi, že se můžeme podílet na návratu handicapovaných občanů do normálního života," uvedl při příležitosti představení projektu CAR CLUBU na podporu mobility Petr Kůt, vrchní ředitel úseku pojištění motorových vozidel České pojišťovny.

Česká pojišťovna připravila pro handicapované řidiče prostřednictvím ŠkoFINu jednak výhodné sazby pojistného na povinné ručení a havarijní pojištění a ve spolupráci s International SOS Assistance (CZ) pak speciální asistenční služby POHODA Bez bariér, které jim usnadní řešení svízelných situací na silnici při nehodě nebo poruše.

"V rámci našich asistenčních služeb uhradíme práci mechanika i u banálních poruch, jakými jsou například vybitá baterie, zamrzlý zámek či výměna pneumatiky," doplňuje Petr Kůt. Asistence po nehodě nebo poruše zajistí také náhradní přepravu celé posádky vozu do místa bydliště včetně odtažení nepojízdného vozu do autorizovaného servisu nejbližšího bydlišti jeho majitele, aby měl co nejmenší problém se tam dopravit. Zahrnuje také uhrazení případného noclehu v tuzemsku a další asistence, které zdravému řidiči mohou připadat banálně, ale pro vozíčkáře či jinak postižené řidiče mohou být nepostradatelné.

O tom, že stát se vozíčkářem, může být po dopravní nehodě dílem okamžiku, se přesvědčili i dva mladí lidé, jejichž spisy leží v úseku likvidace České pojišťovny. Prvním z nich je úspěšný, 29letý regionální obchodní ředitel významné potravinářské společnosti Jiří, který chtěl jet v jedno březnové pondělní ráno do práce autem. Na poslední chvíli si to rozmyslel a jel autobusem. Na chodníku blízko autobusové zastávky ho srazilo auto, které nestihlo zabrzdit před přechodem pro chodce a ve snaze nehodě zabránit, řidič strhl volant a vjel na chodník. V té době tam Jiří právě procházel. Ze svých zranění se léčil téměř rok a přes veškerou snahu lékařů a několik operací zůstane do konce života ochrnutý na dolní polovinu těla.

Druhou je marketingová manažerka Věra, která tehdy před Vánocemi 2005 měla po dlouhé době první volnou sobotu a chtěla si ji hezky užít. Měla naplánované nákupy a kino s kamarádkou. Do centra Prahy se blížila po jižní spojce, když najednou se z nájezdu vedle ní vyřítil tranzit a odhodil její fordku do vedlejšího pruhu právě před projíždějící kamion. Víc už si nepamatuje. Po téměř měsíčním komatu se původně vysokoškolačka učila znovu psát a formulovat věty. Chodit se však už nenaučí. Je upoutána na vozík a i přesto by chtěla alespoň trochu pracovat. Podobných lidí a jejich osudů jsou však stovky. Kdyby jen některým z nich, kteří svoji pohyblivost ztratili, měly nový program mobility a asistence POHODA Bez bariér pomoci, tak to určitě stojí za to.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem, který k 31.12.2005 dosahoval 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 220 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy