Olympijská aplikace pro chytré telefony: výsledky i vstup zdarma do Českého domu 

Pokud máte chytrý telefon, můžete do něj vměstnat celou letošní olympiádu. Český olympijský tým totiž ve spolupráci s Českou  pojišťovnou v pondělí 23. července spouští bezplatnou aplikaci LOH 2012 pro telefony s operačním systémem iOS a Android, která fanouškům umožní vše od sledování výsledků až po vstup zdarma do Českého olympijského domu. 

Co všechno aplikace umí? Na prvním místě je to zpravodajství a vyčerpávající výsledkový servis, který je pro olympijské hry naprosto nutnou záležitostí. Přímo pro aplikaci bude v Londýně vznikat originální obsah. „Budou tam zajímavé články o českých sportovcích, ze zákulisí Českého olympijského domu, ale také společenská rubrika,“ přibližuje obsah Jiří Kejval, místopředseda Českého olympijského výboru. 

Aplikace vám umožní také nastavit si vybrané sporty a následně vás bude upozorňovat na vše, co se ve zvolených disciplínách stane. „Nebude scházet ani funkce upozornění, aby fanoušek náhodou nepropásl něco důležitého. K dispozici bude i kompletní televizní program,“ vypočítává zkušený novinář a někdejší komentátor České televize Jiří Vrba, který se podílel na vývoji aplikace.  Fanoušci budou také moci posílat vzkazy českým sportovcům. 

Není to ale zdaleka všechno. Aplikace bude spolehlivou navigací olympijským  Londýnem. „K dispozici je plánovač tras. Jednoduše si zadáte, k jakému sportovišti se chcete dostat, a aplikace vám najde nejlepší cestu,“ říká Vrba. 

A kdo bude mít LOH 2012 v telefonu a bude se chtít podívat do Českého domu, ušetří na vstupném. „Aplikace totiž dokáže vygenerovat vstupenku zdarma,“ dodává Vrba.  

Aplikace je k dispozici zdarma v App Store společnosti Apple (pro telefony iPhone) a v Google Play (pro telefony s Androidem) pod názvem LOH 2012

„Chytré telefony a jejich aplikace jsou dnes stále populárnější. S jejich vývojem a provozem máme bohaté zkušenosti a na tomto poli jsme získali i řadu ocenění. Jsem proto velmi rád, že jsme jako oficiální partner Českého olympijského týmu mohli podpořit i vznik aplikace LOH 2012. Pevně věřím, že fanoušci její užitečné funkce ocení,“ doplňuje Jiří Randák, ředitel Odboru internetového prodeje České pojišťovny.


Zpět na tiskové zprávy