Ratingová agentura A. M. Best zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny 

Mezinárodní ratingová agentura A. M. Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, zvýšila dlouhodobý úvěrový rating České pojišťovny na „a+“ a potvrdila rating finanční síly na úrovni „A“. Stejně jako minulý rok je tak rozhodnutí agentury potvrzením síly a stability České pojišťovny. 

Loni udělila agentura České pojišťovně rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) a úvěrový rating na úrovni „a”. V letošní ratingové zprávě vydané 10. 1. 2019 dlouhodobý úvěrový rating ještě zvýšila, a to na „a+“, rating finanční síly potvrdila na úrovni „A“ (Excellent). Oba ratingy byly uděleny se stabilním výhledem.

Zvýšení dlouhodobého úvěrového ratingu odráží schopnost České pojišťovny udržet profitabilitu i v současných náročných tržních podmínkách, úspěšné naplnění strategických cílů a adaptaci na prostředí přetrvávajících nízkých úrokových sazeb. Celkové hodnocení ratingové agentury odráží majetkovou sílu a stabilitu České pojišťovny, díky kterým odolává náročným tržním podmínkám, dále pak velmi dobrý obchodní profil a náležité řízení rizik.

Dosažený rating je výbornou zprávou také pro klienty a obchodní partnery pojišťovny. Stabilita České pojišťovny garantuje, že je schopna dostát všem svým závazkům, a to i v případě přírodních kalamit, které se v posledních letech v České republice objevují stále častěji.


Zpět na tiskové zprávy