12. ročník florbalového poháru startuje již podruhé v barvách České pojišťovny

Novou florbalovou sezónu 2012/2013 otevře jako tradičně domácí pohárová soutěž. Její dvanáctý ročník startuje už podruhé v barvách titulárního partnera soutěže České pojišťovny a kromě upraveného herního modelu se nejúspěšnější týmy mohou opět těšit i na zajímavé prize money.

„Jsem velice potěšen, že již po prvním ročníku společného partnerství florbalového poháru a České pojišťovny je možné konstatovat, že prestiž soutěže byla výrazně zvýšena. Pevně věřím, že nový model, kterým se budou hrát úvodní kola letošního ročníku, bude dalším oživením soutěže. Jsem rád, že elitní oddíly přistupují k pohárovým utkáním s patřičnou odpovědností a jsem přesvědčen, že i letos uvidíme v Poháru České pojišťovny řadu zajímavých zápasů, které přinesou jak hráčům, tak divákům mimořádný zážitek,“ uvedl prezident České florbalové unie Filip Šuman.

„Jsem velmi rád, že Česká pojišťovna je i v nové sezóně partnerem českého florbalu, a bude tak moci pomáhat dalšímu rozvoji tohoto sportu. Florbal již několik let stále více přitahuje pozornost nejen samotných sportovců, ale také fanoušků, kteří oceňují zajímavé a dynamické souboje i výbornou atmosféru na sportovních zápasech. Těší mě, že můžeme být při tom,“ komentoval start dalšího ročníku poháru Zdeněk Románek, náměstek České pojišťovny pro marketing a CRM.

Při loňském ročníku Poháru České pojišťovny získal vítěz mužské kategorie Vítkovice prémii ve výši 100 000 Kč, ženy Herbadentu si po finálovém triumfu připsaly rovněž zajímavou částku – 50 000 Kč. Bonusem pak byla i finanční prémie pro finalisty a dva nejlépe umístěné neextraligové týmy. Celková výše vyplaceného prize money dosáhla v loňské sezoně 250 000 Kč. Podobná ocenění jsou přichystána i pro nadcházející sezónu.

K drobným změnám naopak dochází v herním systému Poháru České pojišťovny, které by měly přinést jeho větší atraktivitu. Turnajově je soutěž hrána pouze v 1. kole, na rozdíl od předchozích ročníků, kdy se turnajově hrála kola dvě. Již od 2. kola se tak soutěž hraje vyřazovacím způsobem na jedno utkání. Další změnou je čtvrtfinálová skupina, která by měla přinést více kvalitních soubojů mezi celky především ze dvou nejvyšších soutěží. Detailní informace k letošnímu ročníku Poháru České pojišťovny naleznete na stránkách www.cfbu.cz.


Zpět na tiskové zprávy