Mobilní aplikace Zelené vlny „Nejlepší řidič“ vznikla ze spolupráce Českého rozhlasu a České pojišťovny

Novinka pomůže řidičům vyhodnocovat jejich jízdní styl, poskytne informace o dopravě nebo návod na ekonomickou jízdu

Čeští řidiči a řidičky dnes prostřednictvím mobilní aplikace Nejlepší řidič získávají unikátní možnost sledovat svůj jízdní styl a dozvědět se více o tom, jakým způsobem na svých více či méně obvyklých trasách skutečně jezdí. Nová aplikace zábavnou formou počínání motoristů na silnicích nejen vyhodnocuje, ale nabízí i propojení se Zelenou vlnou Radiožurnálu, dopravním zpravodajstvím Českého rozhlasu. Aplikace je určena pro chytré telefony s operačním systémem Android a od dnešního dne je zdarma ke stažení na portále Google Play a Zelené vlny.

Novinka na poli mobilních aplikací potěší majitele chytrých telefonů, kterých se v ČR prodaly již více než 4 miliony. Je výsledkem spolupráce Zelené vlny Českého rozhlasu, České pojišťovny a výherců studentské soutěže Econtech.

„V říjnu 2011 jsme v rámci programu Econtech vypsali projekt na zajímavou mobilní aplikaci s praktickým využitím a vazbou buď na pojištění, automobilismus, cestování nebo zdraví. Cílem projektu bylo vytvořit aplikaci, která by jejím uživatelům přinesla reálný užitek,“ říká Jiří Randák, ředitel Odboru online marketingu ČP a dodává: „Z ohlasů studentů účastnících se soutěže vyplynulo, že jim tato forma participace na projektu přinesla především zkušenosti z praxe, s fungováním velké firmy a celkově i nový pohled na reálné projekty.“

Nová aplikace Nejlepší řidič umožňuje sledovat styl a způsob jízdy řidiče, který po každé cestě vyhodnotí a bodově ocení. Všechny jízdy delší než 3 km se ukládají do paměti a uživatel si tak může zpětně prohlédnout, jak se postupem času zlepšuje. „Aplikace posuzuje plynulost jízdy, prudkost zatáčení, jízdu přes retardéry a díry ve vozovce, ale také dodržování rychlosti na komunikacích,“ vysvětluje Jan Říha, vedoucí redaktor Zelené vlny Radiožurnálu.

Základní počet bodů každé jízdy je 1000 a za každý incident se body samozřejmě odečítají. Výsledky lze následně zobrazit na mapě, sdílet na sociálních sítích Facebook a Twitter nebo porovnávat s dalšími řidiči. „Aplikace pomáhá uživatelům uvědomit si jejich styl jízdy a potenciálně tak předcházet dopravním nehodám, oceňuji proto zejména její preventivní charakter,“ doplňuje Jiří Randák.

Nedílnou součástí aplikace je podpora dopravního zpravodajství Zelené vlny Radiožurnálu. „Díky aplikaci bude také možné stát se oficiálním Zpravodajem Zelené vlny či rychle a bezpečně hlásit informace přímo z terénu,“ uvádí Jan Říha. „Několik desítek našich zpravodajů aplikaci před jejím spuštěním testovalo a jejich postřehy z terénu byly do finální podoby zapracovány,“ uzavírá Říha. Veškeré informace o aplikaci naleznou zájemci na internetových stránkách www.nejlepsi-ridic.cz.
 

Aplikace Nejlepší řidič Aplikace Nejlepší řidič


Zpět na tiskové zprávy