Nadace České pojišťovny a hráč NHL Ladislav Šmíd předali multimediální tabuli sportovní ZŠ v Liberci

Vedle multimediální tabule získala líheň severočeských hokejových hvězd rovněž interaktivní učebnici Prevence rizikového chování dětí

Hokejista Edmonton Oilers Ladislav Šmíd předal spolu s Richardem Kapsou, předsedou správní rady Nadace České pojišťovny, Základní škole Liberec, která se zaměřuje také na lední hokej, multimediální tabuli podporující moderní výukové metody. Tabule, která byla instalována ve třídě 5.B, bude sloužit učitelům a žákům prvního stupně. Společně s tabulí získala škola také interaktivní učebnici Prevence rizikového chování dětí a mládeže, kterou nadace spolu s odborníky připravila pro všechny základní školy v České republice. Základní škola Liberec je jednou ze tří škol v republice, které multimediální tabuli od Nadace ČP získaly či získají. První tabuli v říjnu Nadace společně s Jaromírem Jágrem předala 12. základní škole Kladno. Interaktivní učebnice slouží učitelům a žákům již na více než 250 základních školách. Projekt se setkal s velmi kladným přijetím, a proto jej Nadace ČP nyní rozšiřuje také do mateřských škol.

Hokejovou základní školu v Liberci jsme vybrali jako jednu ze tří nejlepších škol s hokejovým zaměřením v České republice. Oceňujeme její úzkou spolupráci s místním úspěšným hokejovým klubem HC Bílí Tygři Liberec a výchovu úspěšných hokejistů, kteří často reprezentují naši zemi v zahraničí,“ vysvětluje předseda správní rady Nadace České pojišťovny Richard Kapsa.

Multimediální technika je pro školu a její učitele důležitou pomůckou pro realizaci výuky. V budoucnu bez ní nebude moci žádná škola efektivně fungovat a nabízet žákům moderní formy vzdělávání. Jsme rádi, že nám dar od Nadace České pojišťovny pomohl rozšířit naše učební pomůcky o tuto moderní výukovou techniku,“ říká ředitel školy Radek Hanuš, který dar od Nadace ČP společně s žáky Základní školy Liberec převzal.
 


Zpět na tiskové zprávy