Nadace České pojišťovny a hráči HC Škoda Plzeň předali multimediální tabuli Benešově ZŠ v Plzni

Sportovní škola, která se již 40 let zaměřuje na výchovu hokejové mládeže a jejímiž třídami prošla řada slavných hokejistů, získala vedle multimediální tabule rovněž interaktivní učebnici Prevence rizikového chování dětí

Extraligoví hokejisté HC Škoda Plzeň Jakub Lev, Dan Růžička a Jakub Jeřábek předali společně s Richardem Kapsou, předsedou správní rady Nadace České pojišťovny, Benešově základní škole Plzeň, která se zaměřuje také na lední hokej, multimediální tabuli podporující moderní výukové metody. Novou tabulí byla vybavena učebna zeměpisu, kde bude sloužit většině žáků školy. Společně s tabulí získala škola také interaktivní učebnici Prevence rizikového chování dětí a mládeže, kterou nadace spolu s odborníky připravila pro všechny základní školy v České republice. Benešova základní škola Plzeň je jednou ze tří škol v republice, které multimediální tabuli od Nadace ČP získaly. První tabuli v říjnu nadace předala 12. základní škole Kladno, druhou pak začátkem listopadu Základní škole Liberec. Interaktivní učebnice slouží učitelům a žákům již na více než 250 základních školách. Projekt se setkal s velmi kladným přijetím, a proto jej Nadace ČP nyní rozšiřuje také do mateřských škol.

„Plzeňská základní škola, která se mimo jiné zaměřuje na výchovu hokejové mládeže, dlouhodobě prokazuje své kvality tím, že řada jejích odchovanců úspěšně působí či působila nejen v tuzemské hokejové extralize, ale také v zahraničních hokejových soutěžích včetně NHL. Proto jsme ji vybrali jako jednu ze tří nejlepších škol s hokejovým zaměřením v České republice. Oceňujeme rovněž úzkou spolupráci mezi školou a hokejovým klubem HC Škoda Plzeň,“ vysvětluje předseda správní rady Nadace České pojišťovny Richard Kapsa. 

„Multimediální technika pomáhá realizovat výuku moderní formou, která je pro žáky zábavnější než běžné učení. Snažíme se interaktivní výuku v co největší míře podporovat napříč předměty. Dar od Nadace České pojišťovny nám pomůže zvýšit úroveň našeho technického vybavení i zpřístupnit nové formy výuky většímu počtu žáků,“ říká ředitelka školy Ivana Čapíková, která dar od Nadace ČP společně s žáky osmé třídy převzala. 

 

Nadace České pojišťovny - předání interaktivní tabule Benešově ZŠ v Plzni Nadace České pojišťovny - předání interaktivní tabule Benešově ZŠ v Plzni Nadace České pojišťovny - předání interaktivní tabule Benešově ZŠ v Plzni

 


Zpět na tiskové zprávy