Česká pojišťovna obhájila vítězství a je znovu Pojišťovnou roku

Česká pojišťovna je po roce znovu Pojišťovnou roku. V krátké době tak po vítězství v soutěži o nejlepší webovou prezentaci WebTop100 získala hned druhé významné ocenění. Kategorii Pojišťovna roku vyhrála ČP už pošesté a navázala na vítězství z let 2004, 2005, 2006, 2007 a 2011. Loni zároveň, vzhledem k výsledkům dosaženým za deset let existence soutěže, obdržela titul Pojišťovna desetiletí.

V současné době vrcholí proces změny České pojišťovny, který jsme zahájili před dvěma lety, jehož cílem je moderní pojišťovna 21. století. Získaná ocenění jsou pro nás signálem, že jdeme po správné cestě, a zároveň velkým závazkem do budoucna,“ říká generální ředitel České pojišťovny Pavel Řehák a dodává: „Velmi si vážíme názoru odborné poroty, nejdůležitějším měřítkem úspěchu je však pro nás kontinuálně rostoucí spokojenost klientů s našimi produkty a službami. Ta je nyní oproti roku 2009 téměř dvaapůlkrát vyšší.“

Česká pojišťovna letos uspěla také v kategorii Životní pojištění roku, kde porota druhým místem ocenila její program Zdravý život 2012. Ten představuje nový pohled na životní pojištění spočívající v poskytnutí řešení pro prevenci zdraví a zároveň krytí pojistných potřeb při výpadku příjmů živitele nebo celé rodiny zejména v případě závažných nemocí či úmrtí. „S pojištěním nabízíme klientům organizaci preventivní zdravotní péče, neboť právě včasnou prevencí se většinou dá závažným onemocněním zabránit,“ vysvětluje Pavel Řehák. Program Zdravý život 2012 lze sjednat v rámci životních pojištění Diamant, Multirisk nebo Sluníčko Plus.

Soutěž Fincentrum Banka roku hodnotí kvalitu služeb a produktů finančních institucí. Česká pojišťovna zvítězila v konkurenci dvaceti pojišťoven působících na českém trhu. O vítězích většiny z třinácti kategorií, mezi nimi také o Pojišťovně roku, rozhoduje odborná porota, kterou tvoří několik desítek odborníků z finanční oblasti, bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích či jinak zainteresován na výsledcích ocenění.

WebTop100 umožňuje firmám srovnat své webové prezentace s konkurencí a získat cenné podněty pro jejich další zlepšování. Žebříček sestavuje odborná porota na základě individuálních hodnocení. Web České pojišťovny, který se ve své zcela nové podobě objevil loni na podzim, zvítězil nejen v oborovém žebříčku Pojišťovny, ale stal se také absolutním vítězem kategorie Finance.


Zpět na tiskové zprávy