V prvním grantovém řízení rozdělila Nadace ČP více než 600 000 korun 

Nový regionální grantový program již pomáhá potřebným v osmi krajích ČR

Nedílnou součástí odpovědného přístupu České pojišťovny ke svému okolí je nový grantový program pro regionální projekty. Do tohoto grantového programu nominovala veřejnost a zaměstnanci České pojišťovny za jediný měsíc téměř 60 projektů. Z nich poté grantová komise vybrala sedmnáct osob či organizací, jimž udělila granty za 608 346 korun. 
 
Grantový program je určen pro pomoc potřebným jak z řad fyzických osob, tak neziskových organizací. Prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na internetových stránkách Nadace České pojišťovny, lze nominovat projekty z oblasti pomoci sociálně a zdravotně znevýhodněným občanům, zvýšení bezpečnosti na silnicích, podpory prevence rizikového chování dětí a mládeže či finanční gramotnosti. 
 
„O úspěchu jednotlivých projektů v grantovém řízení rozhoduje grantová komise z řad zaměstnanců České pojišťovny. Z došlých nominací komise vybere ty nejvhodnější především s ohledem na jejich kvalitu, očekávaný přínos pro danou osobu, neziskovou organizaci či region,“ říká Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace ČP. 
 
V prvním grantovém řízení podpořila Nadace ČP částkou 608 346 Kč celkem sedmnáct projektů. Šlo například o příspěvek ve výši 81 800 Kč pro občanské sdružení DebRA ČR na realizaci 2. ročníku informativní výstavy 12 plus 12 o životě lidí s EB (nemoc motýlích křídel), příspěvek ve výši 100 000 Kč na zakoupení komfortnějších lůžek pro pacienty dětské psychiatrické léčebny či o příspěvek ve výši 26 000 Kč na zakoupení didaktické pomůcky ligtbox pro děti s omezeným viděním a postižením zraku.
 
„Cílem výstavy fotografií, kterou můžeme realizovat díky grantu od Nadace České pojišťovny, je přitáhnout pozornost lidí k problematice nemoci motýlích křídel. Jde o velmi bolestivé onemocnění, které postihuje především kůži a může vést i k předčasné smrti. Všemi fotkami se prolíná jeden motiv – obvaz – který je pro pacienty s EB doslova jejich kůží. Každá z fotografovaných českých osobností pak zastupuje přání nebo pocit pacientů s EB. Například Tomáš Klus zastupoval lásku,“ říká Magda Hrudková, koordinátorka kampaně 12 plus 12. 
 
Regionální grantový program Nadace České pojišťovny již podpořil projekty v osmi krajích České republiky, konkrétně na Vysočině, v Praze a dále pak v Jihomoravském, Zlínském, Jihočeském, Ústeckém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Potřebným pomáhá v rámci firemního dobrovolnictví i více než šest set zaměstnanců ČP, kteří jen od počátku letošního roku odpracovali téměř 2 000 brigádnických hodin a na charitativních sbírkách vybrali přes jeden milion korun. Tuto částku následně Nadace České pojišťovny zdvojnásobila.

Zpět na tiskové zprávy