REGIONÁLNÍ ZPRÁVA

Nadace České pojišťovny podpořila vznik dalšího babyboxu

Po Karlových Varech a Chebu pomohla Nadace ČP vybudovat babybox i v Táboře

Nadace České pojišťovny jako hlavní dárce finančně podpořila vznik nového babyboxu v Táboře. Babybox nové generace byl instalován v domově seniorů G-Centrum v těsné blízkosti táborské nemocnice. V České republice se tak v současnosti nachází celkem padesát čtyři zařízení, do nichž mohou matky, které se kvůli nejrůznějším krizovým životním situacím nemohou starat o své novorozeně, dítě umístit. A dát mu tak šanci na lepší život.

Pomoc v těžkých životních situacích je hlavním smyslem podnikání České pojišťovny. Proto je pro nás přirozené podporovat vznik babyboxů, a pomáhat tak těm nejmenším v jejich cestě za novým a spokojenějším životem,“ uvedl Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace České pojišťovny.

 Kuriózní je, že táborský babybox bude prvním babyboxem zřízeným v domově pro seniory. „Jsem ráda, že díky zprovoznění babyboxu v našem domově životy nejen končí, ale občas mohou také začínat. Pevně věřím, že tyto nově začínající životy budou jen a jen šťastné,“ poznamenala Jaroslava Kotalíková, ředitelka domova seniorů G-centrum.

Pro mnoho lidí jsou babyboxy stále ještě kontroverzním tématem. Nicméně jeden fakt je nezpochybnitelný – prokazatelně zachráněné dětské životy. Děkuji jménem svým i jménem 81 dětí, jimž babyboxy pomohly vstoupit do nového života a jsem rád, že Nadace České pojišťovny pomáhá zachraňovat další,“ říká Ludvík Hess, autor projektu babyboxů v České republice.

Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace ČP (vlevo) a Ludvík Hess, auto projektů babyboxů


Zpět na tiskové zprávy