Agentura S&P potvrdila České pojišťovně rating na úrovni A-

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) potvrdila v rámci svého pravidelného hodnocení současný rating České pojišťovny
na úrovni A- se stabilním výhledem. Rozhodnutí agentury S&P je dalším potvrzením síly a stability ČP, která je dlouhodobě nejlépe kapitalizovanou pojišťovnou na českém trhu. Svým klientům tak může garantovat, že je za každých okolností schopna dostát všem svým závazkům, a to i v případě rozsáhlých přírodních kalamit, které v poslední době na Českou republiku útočí stále častěji.

„Obhájení ratingu na úrovni A- je skvělou zprávou nejen pro Českou pojišťovnu, ale především pro naše klienty a obchodní partnery," říká generální ředitel ČP Pavel Řehák a dodává: „Navzdory náročnému ekonomickému prostředí a de facto stagnujícímu pojistnému trhu se nám kontinuálně daří zvyšovat kapitálovou sílu, efektivně řídit náklady a zároveň zásadně investovat do budoucnosti. Díky tomu můžeme již 185 let poskytovat záruku kvality, jistoty a seriózního a stabilního partnerství milionům klientů.“

Své aktuální rozhodnutí zdůvodnila agentura S&P významnou pozicí, kterou si Česká pojišťovna i za obtížných ekonomických podmínek na vysoce konkurenčním českém pojistném trhu udržuje. Za silnou stránku České pojišťovny považují experti S&P rovněž dlouhodobé vykazování vysokých výnosů, strategické postavení ČP v rámci skupiny Generali a kapitálovou sílu pojišťovny.

Také samostatný rating České pojišťovny (individuální hodnocení nezohledňující příslušnost k nadnárodní skupině) byl agenturou S&P letos potvrzen na úrovni A-. Česká pojišťovna i v tomto ohledu obhájila hodnocení z jara loňského roku, kdy jí byl samostatný rating zvýšen ze stupně BBB+ na A-. Udržuje si tak i nadále jedno z nejvyšších možných hodnocení, které lze v České republice získat, a to i v době, kdy ratingové agentury po celém světě finančním institucím ratingová hodnocení spíše snižují.

 


Zpět na tiskové zprávy