Úrazy podle zvěrokruhu - Největšími "smolaři" jsou Býci, "šťastlivci" pak Střelci

Mnozí příznivci horoskopů věří, že znamení zvěrokruhu ovlivňují nejen to, jací jsme, ale i ke kterým úrazům a nemocem je naše tělo více či méně náchylné. Česká pojišťovna v této souvislosti analyzovala přes 150 000 loňských pojistných událostí z úrazového pojištění a sestavila žebříček největších „smolařů“ a „šťastlivců“. Rozdíl mezi těmito dvěma póly činí přitom více než 25 procent. 

Pořadí 
Znamení
Odchylka od průměru
1.
Býk
+12,6 %
2.
Beran
+10,7 %
3.
Blíženci
+8,5 %
4.
Rak
+6,1 %
5.
Vodnář
+3,4 %
6.
Panna
+0,8 %
7.
Lev
0,0 %
8.
Ryby
-2,0 %
9.
Váhy
-6,0%
10.
Kozoroh
-8,8 %
11.
Štír
-11,6 %
12.
Střelec
-13,7 %

„Na data z úrazového pojištění jsme se podívali poněkud netradičním úhlem pohledu, a sice
v souvislosti se znameními zvěrokruhu,“
říká Tomáš Zavoral, ředitel odboru externí komunikace České pojišťovny a dodává: „Nejhůře jsou na tom podle našeho zjištění Býci a nejlépe Střelci. Z průměru pak vůbec nevybočují lidé narození ve znamení Lva.“

Mezi největší „smolaře“ patří Býci, kteří v loňském roce utrpěli o 12,6 % úrazů více, než je průměr u ostatních znamení. V žebříčku je na stříbrné, respektive bronzové, pozici následují Berani a Blíženci. Nejméně úrazů bylo vloni mezi Střelci (o 13,7 % méně než průměr), velmi šikovní a opatrní jsou i Štíři a Kozorozi.

Česká pojišťovna v letech 2011 a 2012 podobným způsobem zkoumala znamení zvěrokruhu
v souvislosti s dopravními nehodami. Z této analýzy vyplynulo, že narodit se ve znamení Berana s sebou přináší nejvyšší riziko nehody za volantem. Berani silně věří ve vlastní schopnosti, snaží se co nejrychleji dosáhnout cíle, který si stanovili, a často překračují meze. Jsou průbojní a ambiciózní a možná právě tyto charakteristiky jsou příčinou vyšší četnosti nehod i úrazů.

Býci, kteří jsou ze všech znamení zvěrokruhu nejvíce vystaveni nebezpečí úrazu, se vyznačují velkou vytrvalostí, rozhodností a přemírou energie. Při vybíjení této přebytečné energie, například při sportu, mohou být snadným terčem nejrůznějších úrazů.

 

Naproti tomu Střelci jsou šampiony mezi řidiči a také se jim nejvíce vyhýbají úrazy. Jsou sice impulzivní, neklidní a netrpěliví, ale jsou i dobrými pozorovateli
a dokáží rychle analyzovat nastalou situaci. Pravděpodobně díky tomu se na silnicích pohybují bezpečněji než ostatní a jsou i schopni vyvarovat se úrazů.

 


Zpět na tiskové zprávy