Česká pojišťovna si poradila nejen s povodněmi, ale i s náporem škod z prázdninového řádění živlů, jejichž objem převyšuje 600 milionů korun 

Živelní události, které v průběhu měsíců července a srpna udeřily postupně prakticky na celém území České republiky, resultovaly ve více než 11 700 škod na majetku klientů ČP za přibližně 600 milionů korun. Po náporu více než dvaceti tisíc škodních událostí z červnových povodní pracovala Česká pojišťovna i v dalším průběhu léta ve speciálním kalamitním režimu, aby mohla tisícovky nově hlášených živelních škod co nejrychleji vyřešit. K dnešnímu dni je tak zlikvidováno více než 70 % všech nahlášených prázdninových škod, v oblasti občanského pojištění pak dokonce 80 %.
 
Největší počet škod způsobily o prázdninách vichřice (5070 případů) a rovněž silné krupobití (2590), které s sebou přinesly letní bouřky. S řáděním přírodních živlů se v červenci a srpnu nejvíce potýkali lidé ve středních, východních a jižních Čechách. Z těchto tří regionů je dosud nahlášena více než polovina všech registrovaných událostí. Na nepřízeň prázdninového počasí doplatili také zemědělci, na jejichž majetku napáchaly bouřky škody za více než 230 milionů korun. 
 
„Během letošního léta se opět ukázalo, že ochrana majetku proti živelním událostem je nezbytnou součástí kvalitního majetkového pojištění,“ říká Radim Nekov, vrchní ředitel úseku likvidace pojistných událostí České pojišťovny a dodává: „V rámci speciálního kalamitního režimu měla Česká pojišťovna v terénu stovky zaměstnanců, aby mohla ještě efektivněji provádět prohlídky u klientů, rychleji likvidovat škody a vyplácet pojistná plnění.“
 
Z majetkového pojištění občanů zatím ČP registruje prázdninové škody za více než 244 milionů korun. Letní nepřízní počasí pak bývají tradičně velmi zasaženi také zemědělci. Letos se jejich škody za červenec a srpen prozatím vyšplhaly až na 230 milionů korun. Pohledem těchto zemědělských škod jsou nejpostiženějším regionem střední Čechy (73 milionů korun), následují jižní Čechy (66 milionů korun) a východní Čechy (29 milionů korun). 
 
Dramatické letní počasí neušetřilo ani majitele automobilů, kterým nejčastěji krupobití a vichřice způsobily stovky škod za celkem 23 miliony korun. Řešení těchto případů spadalo až donedávna primárně do oblasti havarijního pojištění. Od dubna loňského roku však lze tyto události rovněž hradit z povinného ručení ve variantě Premium. Ta kryje nejen živelní rizika, ale i riziko odcizení či střet se zvěří, a představuje tak nejkomplexnější povinné ručení na českém trhu. 
 
 

Zpět na tiskové zprávy