Změny ve vedení České pojišťovny

Marek Krejsa a Lukáš Klášterský jmenováni do nejvyššího vedení společnosti

Novým náměstkem České pojišťovny pro oblast finančního řízení byl s účinností od 1. února 2012 jmenován Marek Krejsa, který doposud zastával pozici ředitele odpovědného za strategické plánování. Členem nejvyššího vedení ČP je od 1. února i Lukáš Klášterský, který byl pověřen řízením útvaru IT a systémové architektury. 

Marek Krejsa nastoupil do České pojišťovny v dubnu 2011 na pozici ředitele pro rozvoj obchodu a řízení změn se zodpovědností za vedení rozvojových projektů a za koordinaci změnového programu ČP. Vystudoval podnikovou ekonomiku a komerční právo na VŠE v Praze. Odborné zkušenosti v oblasti bankovnictví, Treasury, Risk Managementu a SME obchodu nabíral během své desetileté praxe v České republice a v Rakousku. Před nástupem do České pojišťovny působil pět let ve společnosti McKinsey, kde se zaměřoval na komerční strategii, řízení rizik a provozní efektivnost finančních institucí. V nové funkci bude odpovědný za celou oblast financí, business inteligence a řízení nákladů včetně centrálního nákupu. Marek Krejsa hovoří anglicky a německy. Je ženatý a má tři děti. Ve svém volném čase nejraději vyráží s rodinou do přírody.

Lukáš Klášterský působí v ČP od prosince 2008, kdy nastoupil na pozici ředitele pro provoz IT. Vystudoval automatizaci a inženýrskou informatiku na strojní fakultě ČVUT v Praze. Má bohaté zkušenosti s návrhem, integrací a poskytováním služeb v oblasti IT a telekomunikací, a to jak na území České republiky, tak na Slovensku a v Maďarsku. Během své dvacetileté profesní kariéry pracoval ve společnostech Telefónica O2, Lucent technologies či Debis IT Services Czech (později T-System). Se svým týmem již v ČP úspěšně realizoval klíčové projekty transformace IT provozu, infrastruktury a uživatelského prostředí, které posunuly Českou pojišťovnu mezi inovační lídry. Ve své nové funkci bude odpovědný za řízení všech aktivit IT v rámci celé České pojišťovny. Lukáš Klášterský hovoří plynně anglicky. Je ženatý a má dvě děti. Volný čas nejraději tráví s rodinou, mezi jeho koníčky patří hlavně sport, především pak fotbal, volejbal, lyžování či golf.


Zpět na tiskové zprávy