Po velké vodě zůstaly škody za 16,5 milionu

Účet za tíhu sněhu se prozatím zastavil na 29 milionech korun

Jak letošní velká voda postupně opadávala, přibývalo hlášení vzniklých škod. Česká pojišťovna jich v tuto chvíli eviduje více než 700 s odhadovaným pojistným plněním kolem 16,5 milionů korun. Nejvíce zatopených sklepních prostor, ale také zahrad, studní či garáží nahlásili klienti České pojišťovně v pondělí 17. ledna (celkem 301). Mezi nejpostiženější okresy patří Litoměřice (80 škod), Louny (77), Praha - západ (75) a Kladno (46), z krajů pak Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Počet nahlášených škod z letošních povodní a záplav není dle odhadů expertů ČP zatím konečný a může se zastavit až na čísle 1 000. Lidé totiž mnohdy hlásí škody až s několikadenním zpožděním.

Mnohem větší škody než velká voda však letos zatím občanům způsobil sníh, konkrétně pak tíha sněhu a námrazy. Od začátku roku eviduje Česká pojišťovna v této souvislosti v celé republice přes 1 650 škod za zhruba 29 milionů korun. Nejpostiženějším regionem je Karlovarský kraj se  450 nahlášenými škodami z tíhy sněhu (jen v okresu Cheb přes 200 případů), což pro tento kraj v porovnání s minulými roky znamená několikanásobný nárůst. Nejčastěji klienti hlásili škody na střešních krytinách, konstrukcích, fasádách a okapových systémech.

Nejjednodušším způsobem, jak nahlásit pojistnou událost, je telefonicky na čísle klientské linky 241 114 114, osobně na jakékoli pobočce či prostřednictvím internetových stránek České pojišťovnywww.ceskapojistovna.cz. Právě internet klientům komunikaci s pojišťovnou stále ve větší míře usnadňuje. Na webových stránkách mohou poškození škody nejen hlásit, ale především také sledovat vývoj svého případu nebo zjistit jméno a kontakt na likvidátora, který událost řeší. Značnou časovou úsporu přináší rovněž možnost doklady o škodě jednoduše a komfortně přikládat on-line.


Zpět na tiskové zprávy