Majitelé vozidel s povinným ručením u České pojišťovny jsou patrioti - nejvíce pojišťují škodovky

Průzkum mezi sesterskými pojišťovnami v rámci mezinárodního holdingu, jehož je Česká pojišťovna součástí, odhalil řadu zajímavých shod i rozdílů. Z analýz dat České pojišťovny vyplývá, že motoristé, kteří mají u ní sjednané povinné ručení, jsou skutečnými patrioty - nejvíce si totiž pořizují a řídí vozy značky Škoda. Podobnou oblíbenost Škodovek prokázala také data sesterské pojišťovny na Slovensku. Patriotizmus v počtu pojištěných vozů se pak projevuje i v kmeni pojišťovny v Srbsku, na kterém se vozy Zastava podílejí téměř dvaceti procenty.

Mezi nejčastěji pojišťovanými značkami vozů na povinné ručení u ČP se hned po mladoboleslavské Škodě objevily bez většího překvapení hlavně německé a francouzské automobily. Druhou příčku sice obsadil Ford, následuje však Volkswagen, Renault a top pětku uzavírá Peugeot. Průměrný věk vozů pojištěných na povinné ručení u České pojišťovny dosahuje 12,7 let, to je o celý rok méně než je aktuální průměrný věk vozidel registrovaných v celé České republice (13,7 let). Mezi zeměmi střední a jihovýchodní Evropy jsou patrné zajímavé rozdíly. Nejvyšší průměrný věk pojištěných vozidel v kmeni hlásí sesterské pojišťovny v Srbku (v průměru 24 let) a také v Bulharsku (15 let). Nejmladší vozy evidují naopak sesterské pojišťovny na Slovensku a ve Slovinsku (shodně 8 let).

Nejvyšší frekvenci škod vůči počtu pojištěných vozidel eviduje Česká pojišťovna z povinného ručení u luxusních vozů značek Mercedes, BMW, Audi, Honda a Volkswagen. Téměř shodně jsou na tom také dle dat sesterské pojišťovny v Maďarsku. Rozmanité výsledky naopak vykazují všechny ostatní země 
ve srovnání. V Top 5 značek s nejvyšší frekvencí škod vůči počtu pojištěných vozidel se například v Polsku a ve Slovinsku objevuje Land Rover. V Bulharsku naopak sesterská pojišťovna eviduje mezi největšími "karambolisty" poněkud překvapivě majitele městských vozítek Smart. Často bourají také řidiči Dacií (například v Bulharsku, Polsku nebo v Rumunsku).

POVINNÉ RUČENÍ - POJIŠTĚNÉ VS. BOURAJÍCÍ ZNAČKY AUTOMOBILŮ

Zdroj: pojišťovny Generali PPF Holdingu


Zpět na tiskové zprávy