Odhalení zvěrokruhu: Nejlepšími řidiči jsou Štíři

Nejvyšší pravděpodobnost střetu má kombinace Beran - Rak

Dvanáct znamení zvěrokruhu provází lidské životy dlouhou dobu. V souvislosti s jejich vlivem na mysl člověka a stav věcí se někdy mluví o souhrnu náhod, jindy se zmiňuje ovlivňování charakteru, zdraví nebo vztahů. Ve statistikách České pojišťovny se v souvislosti s dopravními nehodami objevují všechna znamení. Některá více, jiná méně. Nicméně po prozkoumání pojistných události za loňský rok přináší ČP jasné sdělení – rozdíl mezi mistry bouraček Berany a nejlepšími řidiči Štíry činí téměř 30 procent.

Nejčastějšími viníky dopravních nehod jsou podle aktuálního zjištění České pojišťovny motoristé Berani, kteří v loňském roce způsobili o 12,4 % více škod, než je průměr u řidičů ostatních znamení. Lidé narození ve znamení Berana věří ve vlastní schopnosti, snaží se co nejrychleji dosáhnout cíle, který si stanovili, a často překračují meze. Jsou průbojní a ambiciózní, když se pro něco nadchnou, a chtěli by mít všechno hned. Možná právě tyto charakteristiky jsou příčinou vyšší četnosti nehod u Beranů. Ani řidiči a řidičky narození ve znamení Býka a Raka si však příliš oddechnout nemohou. Také pro ně dle statistik ČP dopravní nehoda rozhodně není výjimečnou situací.

Naproti tomu nejméně často se u dopravního karambolu potkáte se Štíry. Způsobují o 14,2 % méně nehod, než je průměr ostatních znamení. I v tomto případě existuje jistá provázanost se štířím charakterem. Štíři bývají všímaví, bystří, vše pozorně sledují a máloco jim unikne. Mívají silně vyvinutou intuici. Na první pohled se zdají být pasivní a nenápadní, ale uvnitř skrývají spoustu energie. Muži Štíři jsou vytrvalí, a pokud se pro něco rozhodnou, nevzdají to. Ženy působí jemně, ale jsou to silné a sebevědomé osobnosti. Štíři figurují v tomto srovnání nejen jako ti, kteří zaviní nejméně dopravních nehod, ale také se v nejmenší míře u nehod vyskytují jako poškození. S trochou nadsázky tak čísla České pojišťovny říkají: pokud chcete dojet bez nehody, posaďte za volant Štíra. Nebo Střelce či Kozoroha – právě oni doplňují trio nejméně bourajících znamení.

Když se loni na silnicích střetla vozidla, v největším počtu případů šlo o kombinaci Beran (viník) a Rak (poškozený). Raci se obecně s ostatními znameními dostávají do křížku nejčastěji – ať už v roli bourajícího nebo nabouraného. Raci mívají zasněný a sentimentální charakter. Jejich povaha tak může být příčinou toho, že na silnicích patří mezi „otloukánky“.

Charakteristiku řidičů a jejich nehodovost podle znamení zvěrokruhu můžete brát s větší či menší rezervou. Jedno však platí určitě: dejte na silnici pozor a jezděte opatrně bez ohledu na to, v jakém znamení jste narození.


Zpět na tiskové zprávy