Česká pojišťovna podporuje Josefa Krále, závodního jezdce šampionátu GP2

Česká pojišťovna navázala pro celý letošní ročník hlavní série GP2 oficiální spolupráci se společností Bohemia Racing Team zastupující závodního jezdce Josefa Krále. Tento mimořádný talent, který se prestižního seriálu GP2 účastní s týmem Arden International, je jediným českým závodníkem v historii soutěže. Česká pojišťovna tak navazuje na předchozí podporu motoristického sportu a vrací se k dvoustopým závodům.


Motoristický sport vždy patřil mezi oblasti, v nichž se Česká pojišťovna velmi významně angažovala. Bohaté zkušenosti s partnerstvím na poli okruhových závodů osobních automobilů, podpora motocyklových talentů nebo zkušených matadorů kamionových vytrvalostních závodů – to vše jsou jasné indicie, že navázání spolupráce mezi Českou pojišťovnou a Josefem Králem v týmu Arden International je dalším krokem k podpoře kvalitních jezdců na světové úrovni. „Josef Král v minulých sezonách opakovaně prokázal, že se v závodech umí prosadit a dokáže se postavit výzvám. Jsem proto velmi rád, že jeho talent a píli můžeme podpořit. Symbolizuje rychlost a profesionalitu, což jsou jedny ze základních hodnot, které vyznáváme v České pojišťovně,“ uvedl Milan Beneš, člen představenstva a náměstek pro průmyslové pojištění a zajištění České pojišťovny.

„Česká pojišťovna se v oblasti motosportu angažuje již dlouhodobě a jsem velmi rád, že jsem získal jejich důvěru a podporu,“ komentuje Josef Král a dodává: „Spolupráce s tak kvalitním partnerem je pro mne velmi zásadní, neboť stabilní zázemí mi umožňuje plně se soustředit na výkon na závodní trati a bojovat o postup do formule 1, který považuji za svůj hlavní cíl. Česká pojišťovna a můj tým Arden takovými partnery rozhodně jsou a já udělám všechno pro to, abych jejich důvěru podtrhl dobrými výkony na závodním okruhu.“

Česká pojišťovna se po letech aktivní podpory motocyklových závodů opět vrací k dvoustopým výzvám. Nová koncepce stavící na dlouholeté zkušenosti se Škoda Octavia Cupem, autodromy v Mostě a Brně či okruhovými závody Tomáše Engeho lépe propojuje všechny aktivity, které aktuálně Česká pojišťovna v motoristickém sportu podporuje, jako např. Polygon Most či účast Aleše Lopraise na Dakaru.


Zpět na tiskové zprávy