Zisk ČP za první pololetí roku 2011 činí téměř 3 miliardy korun

Hospodaření České pojišťovny v prvním pololetí letošního roku skončilo se ziskem 2,9 miliardy korun po zdanění. Tedy na téměř stejné úrovni jako v loňském roce, kdy pololetní zisk činil 3,2 miliardy korun. Vyplývá to z nekonsolidovaných výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů. Dosaženýzisk byl docílen díky rostoucím provozním výsledkům a stabilním výsledkům z investování. Největší nárůst předepsaného pojistného zaznamenalo zemědělské pojištění a pojištění velkých rizik. Celkové předepsané pojistné podle mezinárodních účetních standardů dosáhlo v prvním pololetí výše 16,7 miliardy korun.
 
"Na pozitivním výsledku hospodaření se v prvním pololetí nejvíce projevil stabilní růst v  podnikatelském pojištění, zvláště pak v oblasti velkých rizik, kde se nám úspěšně daří obnovovat portfolio, a také v zemědělském pojištění," komentoval výši předepsaného pojistného generální ředitel České pojišťovny Pavel Řehák. "Meziroční pokles předepsaného pojistného je dlouhodobě ovlivněn situací na trhu pojištění motorových vozidel, kde čelíme výraznému poklesu průměrné ceny pojištění, což představuje faktor typický pro celý český trh.Daří se nám růst v počtu pojistných smluv, tento růst však zatím není tak velký, aby vyrovnal pokles průměrného pojistného," doplnil Pavel Řehák.
Předepsané pojistné neživotního pojištění dosáhlo v prvním pololetí roku 2011 hodnoty 10,58 miliardy korun. Největší meziroční nárůst zaznamenalo zemědělské pojištění (11,6 %). Předepsané pojistné v životním pojištění dosáhlo výše 6,16 miliardy korun.
 
Vlastní kapitál ČP k 30. 6. 2011 činil 18,1 miliardy korun a bilanční suma 117 miliard korun. Hrubá výše technických rezerv činila 87,4 miliardy korun. Na začátku letošního roku potvrdila mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's hodnocení České pojišťovny na úrovni A+. ČP tak má i nadále maximální možný rating, který lze u nás získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.
 

Zpět na tiskové zprávy