Agentura S&P potvrdila České pojišťovně i nadále nejvyšší možný domácí rating

Praha (26. ledna 2010) - Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) dnes v rámci svého pravidelného hodnocení potvrdila současný rating České pojišťovny A+ se stabilním výhledem. ČP tak má i nadále maximální možný rating, který lze u nás získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.

Své aktuální rozhodnutí S&P zůvodnila významnou pozicí České pojišťovny na českém pojistném trhu, kde si dlouhodobě udržuje vedoucí postavení i ve vysokém konkurenčním prostředí v oblasti životního a neživotního pojištění a také penzijních fondů. "Vyšší rating jsme získali před rokem, tedy v době nejistoty na finančních trzích," řekl generální  ředitel ČP Ivan Vodička. "Jeho současné potvrzení je dobrou zprávou pro všechny naše klienty, kterým tak sdělujeme, že pro ně i nadále zůstává Česká pojišťovna zárukou jistoty a stabilního partnerství."

Česká pojišťovna si nechává pravidelně vypracovat plnohodnotné ratingové ohodnocení, jehož podstata spočívá v tom, že ratingová agentura má k dispozici detailní interní informace o pojišťovně. Na trhu je možné setkat se i s tzv. "pi" ratingem, který však vychází pouze z veřejných informací.


Zpět na tiskové zprávy