České pojišťovně vzrostl zisk na 7,4 miliardy díky pozitivním provozním výsledkům

Praha, 2. dubna 2010. Hospodaření České pojišťovny v loňském roce skončilo se ziskem 7,4 miliardy korun po zdanění a meziročně se zvýšilo o jedna a půl miliardy korun. Vyplývá to z auditovaných nekonsolidovaných výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů. Tento pozitivní výsledek byl založen zejména na výnosech z investic a také na provozních výsledcích, v nichž se projevily úspory v provozních nákladech. Celkové předepsané pojistné podle metodiky České asociace pojišťoven vloni přesáhlo 38 miliard korun.
 
“Meziročně vyšší zisk jsme dosáhli v době, která byla poznamenaná světovou ekonomickou krizí,“ řekl generální ředitel České pojišťovny Ivan Vodička. „Významným faktorem nižšího předpisu pojistného o necelých šest procent byl pokračující útlum pojištění finančních rizik, které v době hospodářské krize představuje nadměrně rizikovou oblast, již jsme se rozhodli v loňském roce opustit,“ poznamenal Ivan Vodička.
 
Předepsané pojistné neživotního pojištění dosáhlo v roce 2009 hodnoty 24,4 miliardy korun. Největší meziroční nárůsty zaznamenalo pojištění domácích zvířat s 67procentním růstem a pojištění velkých rizik a občanských staveb se šesti, respektive čtyřprocentním meziročním nárůstem. Předepsané pojistné v životním pojištění bylo 13,6 miliardy korun.
 
Vlastní kapitál ČP se k 31. 12. 2009 zvýšil o více než tři miliardy a dosáhl 21,8 miliardy korun. Bilanční suma byla 126 miliard korun a hrubá výše technických rezerv činila 90 miliard korun. Na začátku letošního roku potvrdila mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor‘s hodnocení České pojišťovny A+ se stabilním výhledem. ČP tak má i nadále maximální možný rating, který lze u nás získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.

Zpět na tiskové zprávy