Podle výzkumu České pojišťovny obliba cestovního pojištění po internetu stále stoupá, ČP už do zahraničí pojistí psa, kočky a fretky

Praha (28. června 2010) – S cestovním pojištěním České pojišťovny se ročně do zahraničí vydává zhruba milion lidí a každoročně stoupá počet těch, kteří si právě tuto pojistku sjednávají po internetu. Letos si klienti prostřednictvím webu mohou sjednat nejenom klasické pojištění léčebných výloh, ale například i pojistit psa, kočku nebo fretku, či v době dovolené opuštěnou domácnost.

Z výzkumu České pojišťovny vyplývá, že cestovní pojištění si klienti sjednávají převážně na „výlety“ po Evropě – v 91 % případů (z toho v 9 % na Slovensko) ve zbylých 9 % pak cestují do celého světa.  Klienti si uvědomují rizika, která je mohou potkat a také nákladnost léčby zejména v zámořských, ale i některých evropských zemích, proto si 44 % procent z nich vybírá dvojnásobek základního limitu - 3 miliony korun.

„Nejčastěji si do balíčku cestovního pojištění k léčebným výlohám sjednávají připojištění úrazu – ve 45 % a odpovědnosti za škody – 28 %. Pouze 14 % si pojišťuje zavazadla a 11 % právní ochranu,“ uvádí produktová manažerka cestovního pojištění České pojišťovny Soňa Šmůlová a doplňuje: „Pokud bychom chtěli klienty rozdělit podle účelu cesty – devět z deseti vyjíždí soukromě, hlavně na letní a zimní dovolené. Víc než polovina turistů si sjednává pojištění pouze pro sebe, třetina pak pro sebe a partnera nebo dítě. Smluv, ochraňujících rodinnou dovolenou, v nichž jsou zahrnuty tři až pět osob, je 15 %.“

Od předcházejících parametrů je odvislá i nejběžnější délka cesty – třetina smluv je sjednávána na 3 – 5 dní, každá osmá smlouva je na týden, na dobu 12 - 15 dnů se pojišťuje necelých 5 % klientů. Necelé jedno procento si sjednává pojištění na dobu jednoho roku – zejména na nejrůznější stáže či studijní pobyty.

Z cestovního pojištění uzavřeného přes internet byly ještě před hlavní letní sezónou likvidovány i některé netypické pojistné události. Například „epidemie neštovic“ zasáhla turisty v Řecku, Egyptě a Turecku. Rodiny odcestovaly v klidu na dovolenou a nemoc propukla až na „pláži“. V některých případech zasáhla nejen děti, ale i jejich rodiče. Přestože léčba této „dětské nemoci“ není nikterak náročná a ani nákladná, dokáže zkomplikovat nebo zcela zkazit dovolenou. V případě kontaktu s nemocnými ještě doma je třeba počítat s tím, že choroba může propuknout i za dva až tři týdny a možná raději s odjezdem vyčkat. Mezi kuriozity patří také kousnutí turisty koněm na Kubě, či poranění, naštěstí ne tak závažné, lodním šroubem na jachtě ve Středozemním moři.


Zpět na tiskové zprávy