Česká pojišťovna hospodařila v 1. pololetí se ziskem 3,2 miliardy korun

Praha, 13. srpna 2010. Hospodaření České pojišťovny v prvním pololetí skončilo se ziskem 3,2 miliardy korun. Tedy na téměř stejné úrovni jako v loňském roce, kdy pololetní zisk činil 3,5 miliardy korun. Vyplývá to z nekonsolidovaných výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů. Celkové předepsané pojistné podle metodiky České asociace pojišťoven přesáhlo 18,3 miliardy korun.
 
„Na pozitivním výsledku hospodaření se projevily snížené náklady firmy a zejména pak výnosy z investic plynoucí z oživení finančních trhů,“ komentoval výši zisku výkonný ředitel České pojišťovny Pavel Řehák. „Na meziroční pokles předepsaného pojistného měly vliv 2 zásadní faktory – opuštění trhu pojištění finančních rizik spojených se spotřebitelskými úvěry a pokračující pokles trhu automobilů,“ doplnil Řehák.
 
Předepsané pojistné neživotního pojištění dosáhlo v prvním pololetí hodnoty 11,8 miliardy korun. Největší meziroční nárůsty zaznamenalo pojištění velkých rizik (o 7 procent) a pojištění staveb občanů (o 5 procent). Zajímavostí je také pokračující trend vysokého zájmu o pojištění domácích zvířat s 35procentním růstem. Předepsané pojistné v životním pojištění dosáhlo 6,5 miliardy korun.
 
Vlastní kapitál ČP k 30. 6. 2010 činil 15,7 miliardy korun a bilanční suma 117 miliard korun. Hrubá výše technických rezerv činila 89 miliard korun. Na začátku letošního roku potvrdila mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor‘s hodnocení České pojišťovny A+ se stabilním výhledem. ČP tak má i nadále maximální možný rating, který lze u nás získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.

Zpět na tiskové zprávy