Česká pojišťovna hospodařila za první tři čtvrtletí roku 2010 se ziskem 3,6 miliard korun

Praha, 12. listopadu 2010. Hospodaření České pojišťovny za první tři čtvrtletí roku 2010 skončilo se ziskem 3,6 miliard korun. Největší nárůsty předepsaného pojistného zaznamenalo pojištění velkých rizik a pojištění plodin. Vyplývá to z nekonsolidovaných výsledků sestavených podle mezinárodních účetních standardů. Celkové předepsané pojistné podle metodiky České asociace pojišťoven přesáhlo 27,3 miliardy korun.
 
„Na pozitivním výsledku hospodaření se nadále projevuje vliv snižování nákladů firmy a výnosy z investic plynoucí z oživení finančních trhů,“ komentoval výši zisku výkonný ředitel České pojišťovny Pavel Řehák. „Od počátku roku jsme zaznamenali čtyři velké kalamity, které náš hospodářský výsledek negativně ovlivnily – ať šlo o škody způsobené tíhou sněhu na počátku roku, povodně v květnu a srpnu nebo krupobití v srpnu 2010. Meziroční pokles předepsaného pojistného byl ovlivněn opuštěním trhu pojištění finančních rizik spojených se spotřebitelskými úvěry a nadále pokračujícím poklesem trhu automobilů,“ doplnil Řehák.
 
Předepsané pojistné neživotního pojištění dosáhlo za první tři čtvrtletí hodnoty 17,6 miliard korun. Největší meziroční nárůsty zaznamenalo především pojištění velkých rizik (+7%) a pojištění plodin (+6%). Zajímavostí je také pokračující trend vysokého zájmu o pojištění domácích zvířat s 34% nárůstem oproti loňskému roku. Předepsané pojistné v životním pojištění dosáhlo 9,7 miliard korun.
 
Vlastní kapitál ČP k 30. 9. 2010 činil 17,1 miliardy korun a bilanční suma 120,3 miliard korun. Hrubá výše technických rezerv činila 90,5 miliard korun. Na začátku letošního roku potvrdila mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor‘s hodnocení České pojišťovny A+ se stabilním výhledem. ČP tak má i nadále maximální možný rating, který lze u nás získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.

Zpět na tiskové zprávy