Extraligoví kapitáni se spojí, aby podpořili fair play

Heslo „Fair play patří k hokeji“ je ústřední myšlenkou kampaně, kterou dnes startuje projekt Charty fair play v extralize ledního hokeje. Česká pojišťovna, tradiční partner nejvyšší domácí soutěže, chce v kampani zaměřené na hráče i fanoušky podpořit základní pilíře sportovního a férového chování. Hlavním pilířem celého projektu je Charta fair play. Ta v devíti bodech shrnuje základní aspekty sportovního chování směrem k soupeřům, hokejovým autoritám včetně rozhodčích a fanouškům. Zároveň odkazuje na slavnou historii českého hokeje. Svůj podpis k Chartě fair play symbolicky připojí všech čtrnáct kapitánů extraligových klubů, dokument bude vyvěšen v hráčských šatnách na stadionech.
„Hru ve stylu fair play chceme všemi prostředky z titulu partnera hokeje podpořit. Hokej se stal společenským fenoménem, sportem, který stojí na vrcholu žebříčku popularity, produkuje vzory pro malé i větší sportovce, slouží k pěstování patriotismu. Právě z těchto důvodů je důležité, aby na ledové ploše i v ochozech „férovost“ vítězila,“ říká Pavel Řehák, výkonný ředitel České pojišťovny. „Charta fair play sesbírá první podpisy zástupců hráčů a předpokládáme, že další stovky a tisíce získá i od opravdových fanoušků,“ dodává Pavel Řehák,

V celém projektu je klíčové úzké zapojení jednotlivých týmů, Asociace profesionálních klubů a také rozhodčích. Právě posledně jmenovaní jsou strážci pořádku přímo na ledě a mají k hráčům při zápase nejblíže. Z bezprostřední blízkosti tak sledují jejich chování. 

„Fair play je důležitá v každém sportu a všichni by ji měli ctít za každé situace,“ říká Ondřej Fraňo, předseda komise rozhodčích ČSLH a dodává: „Hráč by měl v sobě najít dostatek odvahy přiznat omyl či jednání, které, byť jej rozhodčí nezaznamenal, by vedlo k výhodě druhé strany. Je to důležitá sebereflexe, morální princip. Myslím, že si to v české extralize uvědomuje většina hráčů. Jsem rád, že vznikl projekt, který fair play podpoří.“

Mezi prvními se pod Chartu fair play podepíše kapitán pražské Sparty David Výborný v úterý 7. prosince před zápasem s Plzní. „Pojem fair play se často skloňuje v různých souvislostech. Podle mě osobně je však důležité ducha fair play prokazovat v každodenním životě,“ říká sparťanský kapitán David Výborný. „Podobná aktivita je v českém hokeji určitě krokem dopředu. Věřím, že přispěje k propagaci ducha fair play a především pak k přenosu slušného chování mezi hráči na ledě i fanoušků v hledištích.“

Charta fair play se netýká jen samotných hráčů, kteří plní roli vzorů pro mladé talenty. K jejím myšlenkám se mohou na webových stránkáchwww.fairhokej.cz přihlásit i fanoušci. S projektem se navíc potkají i v ulicích extraligových měst, kde mohou vidět rozhodčí, kteří je vyzkouší ze znalosti základních herních pokynů.

Česká pojišťovna je tradičním partnerem českého hokeje

Česká pojišťovna je tradičním a dlouholetým partnerem českého hokeje - první spolupráce byla zahájena před více než 10 lety. Jméno největší tuzemské pojišťovny diváci nenajdou jen v názvu Play Off, Česká pojišťovna je také hlavním partnerem extraligy a v minulosti stála  po boku i české hokejové reprezentace a byla rovněž hlavním partnerem domácí části turnaje Euro Hockey Tour – ČP Cup.

V průběhu těchto let se Česká pojišťovna radovala z medailí našeho národního týmu, ale fandila českému hokeji i v době, kdy se mu nedařilo. Po celá léta šlo o věc důvěry, nikoliv o momentální svezení se na vlně slávy. Podpora ledního hokeje je pro Českou pojišťovnu správnou volbou, i proto, že hokejisté jsou vidět nejen na stadionu, ale i při dalších aktivitách České pojišťovny, například při dopravně bezpečnostní akci Jezdíme s úsměvem nebo soutěži Neviditelný svět v pohybu. 


Zpět na tiskové zprávy