Česká pojišťovna podporuje olympijské naděje

Česká pojišťovna se stala partnerem projektu McDonald’s Olympic Hopefuls, jehož cílem je vytvořit mladým talentovaným sportovcům ideální podmínky a zázemí pro přechod z juniorské kategorie mezi dospělé. Sportovci, kteří se v blízké budoucnosti mohou stát hvězdami českého sportovního nebe, získali od České pojišťovny roční úrazové a cestovní pojištění. 

Česká pojišťovna podporuje nadějné talenty i stálice českého sportu již řadu let. Oficiálním partnerem Českého olympijského týmu byla během her v Turíně, Pekingu, Vancouveru a pokračuje i v Londýně. 

„Jsme rádi, že jsme se do projektu mohli zapojit a pomoci nadějným sportovcům,“ říká Lukáš Kubín, ředitel odboru marketingové komunikace ČP. „Držíme všem palce, aby se jim dařilo a nepotkaly je žádné zdravotní ani cestovatelské nepříjemnosti, když vyráží bojovat o medaile. Kdyby se ale náhodou něco přihodilo, stojíme za nimi,“ doplnil Lukáš Kubín.

„Česká pojišťovna je silným partnerem a my si spolupráce velice ceníme,“ vyjádřila se Drahomíra Jiráková, ředitelka PR/Communications McDonald's ČR/SR. „Členové McDonald’s Olympic Hopefuls cestují na závody a soustředění po celém světě. Zranění nebo úrazy bohužel k vrcholovému sportu také patří. Přesto pevně doufám, že pojištění nebudou sportovci potřebovat, nebo jen minimálně,“ dodala Drahomíra Jiráková.  

Projekt McDonald’s Olympic Hopefuls funguje od svého vzniku v roce 2005 pod záštitou Českého olympijského výboru. Sportovce obléká společnost Alpine Pro. Momentálně je do projektu zapojeno devět sportovců – jachtařka Markéta Audyová, vícebojařka Kateřina Cachová, triatlonista Lukáš Kočař, judista Lukáš Krpálek, moderní pětibojař Ondřej Polívka, biatlonistka Veronika Vítková a trio rychlostních kanoistů Tomáš Janda, Lukáš Koranda a Radek Miškovský. Všichni svými výsledky převyšují českou konkurenci a jejich cílem je dostat se na olympiádu a zazářit.

Kromě finanční podpory mají mladí talenti k dispozici také odborný realizační tým složený ze specialisty na výživu Petra Havlíčka, fyzioterapeuta Davida Vrbického a sportovního psychologa Mariana Jelínka. Současným patronem projektu je trenér české reprezentace rychlostních kanoistů Martin Doktor.

 


Zpět na tiskové zprávy