Novinka na běžecké mapě ČR: RunTour České pojišťovny

Seriál RunTour České pojišťovny, společný projekt České pojišťovny a agentury Mather Activation, který loni odstartoval pilotem v Plzni, se pro sezonu 2012 výrazně rozrostl. Připraveno je šest závodů po celé České republice a těšit se tak mohou vrcholoví i rekreační běžci v Brně, Liberci, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích a znovu i v západočeské metropoli.

Všechny díly seriálu nabídnou desetikilometrovou a pětikilometrovou trať, pro děti je připraven kilometrový závod. Nebude chybět nic, co k profesionální závodní sérii patří: šatny, úschovna věcí a samozřejmě i kvalitní občerstvení na trati i v cíli. Všechny výsledky budou započítávány do celkového pořadí RunTour České pojišťovny. Na vítěze jednotlivých hlavních závodů i celkového vítěze seriálu čekají zajímavé prize money a další věcné ceny.

Důležitou a nedílnou součástí RunTour České pojišťovny je i propojení s charitativními projekty. Z každého vybraného startovného v jednotné výši 300 Kč na osobu poputuje 50 Kč na dobročinné účely. Vybrané peníze, minimálně pak 300 tisíc Kč, budou posléze předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév, poruch srdečního rytmu, poruch srdeční funkce a krevního oběhu u rostoucího a vyvíjejícího se jedince od fetálního období do 18 let věku.

„Již řadu let podporujeme český sport. Skrze náš nový projekt RunTour chceme oslovit nejen vrcholové sportovce, ale hlavně rekreační běžce z řad široké veřejnosti, pro které je běh koníčkem a nedílnou součástí zdravého životního stylu. Věřím, že startovní pole bude početné, a to jak díky atraktivním tratím a kvalitnímu zázemí, tak díky možnosti přispět spolu s Českou pojišťovnou na dobročinné účely,“ říká Milan Beneš, ředitel závodu a náměstek generálního ředitele ČP pro průmyslové pojištění a zajištění.

„Chceme k běhání a závodům přitáhnout ty, kteří si dřív řekli: „Tohle není pro mě, na to nemám, co bych tam asi tak dělal?“ To pro nás neplatí – je to možná klišé, ale chceme dělat závody opravdu pro každého. Proto taky padla volba na desítku, která je atraktivní nejen pro špičkové závodníky, ale také zvládnutelná pro hobby běžce, kteří teprve začínají nebo běhají hlavně pro svůj dobrý pocit z pohybu,“ doplňuje Martin Pešta ze spolupořadatelské agentury Mather Activation. 

RunTour České pojišťovny přináší do běžeckých závodů i jednu atraktivní novinku - Moji výzvu. Tu si bude moci sepsat každý závodník při registraci. S dosažením určitého času, posunutím osobního rekordu nebo i pouhým uběhnutím tratě tak může být spojen i ten nejbláznivější nápad. Všechny výzvy budou vyvěšeny na internetových stránkách www.run-tour.cz, kde si je bude moci prohlédnout každý návštěvník. Nejoriginálnější již uskutečněné výzvy pořadatelé seriálu ocení.

Kalendář RunTour České pojišťovny 2012

19. května - Plzeň

17. června - Brno

14. července - Liberec

11. srpna - Olomouc

22. září - Hradec Králové

7. října - České Budějovice

 

Česká pojišťovna je tradičním a jedním z největších sponzorů české kultury a sportu. Již řadu let je partnerem nadějných talentů i stálic sportovního nebe. Kromě běžeckého sportu podporuje ČP také lední hokej, florbal, Český olympijský tým, dostihový sport či rallyové závody.

 


Zpět na tiskové zprávy