RunTour  České pojišťovny podpoří i známé tváře televizního seriálu Cesty domů

Nedílnou součástí běžeckého seriálu RunTour České pojišťovny je jeho charitativní rozměr. Za každého účastníka závodu totiž poputuje 50 Kč na dobročinné účely. Vybrané prostředky pak budou prostřednictvím Nadace České pojišťovny předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce.

Česká pojišťovna se zavazuje věnovat prostřednictvím své Nadace ČP na podporu dalšího rozvoje Dětského kardiocentra FN v Motole minimálně 300 tisíc korun. 

Projekt RunTour České pojišťovny a jeho charitativní část podpoří svou účastí i známé tváře televizního seriálu Cesty domů. Protože se děj seriálu částečně odehrává na kardiochirurgii, spojit tuto akci a seriál se přímo nabízí. Herci se do projektu zapojí bez nároku na honorář s odhodláním pomáhat kardiochirurgii i v reálném životě.

„Za všechny pacienty, lékaře i zdravotnický personál našeho dětského kardiocentra děkuji organizátorům běžeckého závodu RunTour České pojišťovny za jejich pomoc. Věřím, že možnost udělat něco pro své zdraví i účast hvězd seriálu Cesty domů přiláká na startovní pole mnoho běžců, kteří tak rovněž přispějí na dobrou věc,“ říká Pavlína Danková, vedoucí odboru komunikace FN v Motole.

 

Česká pojišťovna je tradičním a jedním z největších sponzorů české kultury a sportu. Již řadu let je partnerem nadějných talentů i stálic sportovního nebe. Kromě běžeckého sportu podporuje ČP také lední hokej, florbal, Český olympijský tým, dostihový sport či rallyové závody.


Zpět na tiskové zprávy