2. ročník aukce hokejových dresů pomůže nemocným dětem

Nadace České pojišťovny připravila společně s Asociací profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) již druhou charitativní internetovou aukci hokejových dresů a dalších cenných předmětů s podpisy slavných českých hokejistů. Aukce odstartovala v pondělí 7. května na největším českém obchodním portále Aukro.cz a potrvá 10 dní. Výtěžek bude stejně jako vloni předán občanskému sdružení Haima CZ, které pomáhá onkologicky a hematologicky nemocným dětem a jejich rodinám s náročným obdobím léčby, rekonvalescencí a úspěšným návratem do běžného života. Všechny dražené předměty si lze prohlédnout na internetových stránkách www.aukcedresu.cz.

„Podobně jako na podzim loňského roku budeme i nyní dražit celkem 27 předmětů, převážně hokejových dresů elitních hráčů české extraligy. Získali jsme je nejen díky dlouhodobé spolupráci České pojišťovny s vrcholovým českým hokejem, ale i díky nezištnému úsilí řady dobrovolníků,“ říká Richard Kapsa, předseda správní rady Nadace České pojišťovny. „Po loňské aukci jsme Haimě předali téměř 94 tisíc korun. Pevně věřím, že výjimečné příležitosti získat unikátní hokejový artikl, a zároveň tak přispět na dobrou věc, využije i letos mnoho nejen sportovních fanoušků,“ dodává Richard Kapsa.

Do aukce se může zapojit úplně každý. Mezi draženými předměty jsou dresy největších hvězd uplynulé extraligové sezóny - nejlepšího hráče play-off Petra Koukala, finalisty Tomáše Divíška či nejslušnějšího hráče Viktora Ujčíka. Dražit se budou i dresy Pavla Patery, Martina Ručinského nebo Václava Varadi. Zájemci mohou získat rovněž repliky reprezentačních dresů s podpisy největších hvězd českého hokeje a jeden unikát - kladenský dres Jaromíra Jágra s vlastnoručním podpisem. A připraveny jsou i jiné předměty, jako například originální puk z Mistrovství světa 2010, nebo zasklený plakát reprezentace ČR z loňského světového šampionátu. 

Výtěžek aukce bude opět věnován občanskému sdružení HAIMA CZ, které při Onkologické a hematologické klinice Fakultní nemocnice v Motole již 20 let aktivně pomáhá dětem postiženým onkologickým nebo hematologickým onemocněním. „Posláním HAIMY je především přispět k účinnému zlepšení situace nemocných dětí a jejich rodin. Toho se snažíme dosáhnout prostřednictvím zlepšování prostředí pro dětské pacienty a personál v léčebných zařízeních, pořizování diagnostických přístrojů, pomůcek a zařízení pro léčbu, podpory vzdělávání odborných pracovníků a rozvíjení vzájemné spolupráce rodičů dětí s poruchou krvetvorby, zdravotníků a široké veřejnosti,“ popisuje MUDr. Dita Tichá, předsedkyně výkonného výboru nadace a dodává: “Díky předchozí aukci dresů jsme zakoupili nákladnou volumetrickou pumpu, vydali publikaci o leukémii a pořídili pomůcky na arteterapii dětí.“

Aukce dresů startuje 7. a končí 17. května 2012. Všechny potřebné informace naleznou zájemci na internetových stránkách www.aukcedresu.cz, samotná aukce se uskuteční na portálu Aukro.cz. Partnerem charitativní aukce hokejových dresů je Aukro.cz a agentura Tac-Tac, mediálními partnery jsou deník Právo a Rádio Kiss.

 

 


Zpět na tiskové zprávy