Česká pojišťovna získala rating "A", jeden z nejvyšších v zemi

Praha (8. února 2008) - Česká pojišťovna získala jedno z nejvyšších možných ratingových hodnocení, kterého lze v České republice dosáhnout. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s jí zvýšila úvěrové hodnocení i rating finanční síly o tři stupně z BBB na stupeň A se stabilním výhledem.

„Zvýšení ratingu o tři stupně je velmi významné a odráží fakt, že se Česká pojišťovna stala součástí Generali PPF Holdingu - jedné z nejvýznamnějších pojišťovacích skupin v regionu střední a východní Evropy. Rating rovněž odráží velký pokrok, kterého Česká pojišťovna v posledních letech učinila," komentoval zprávu ratingové agentury Standard & Poor´s generální ředitel ČP Lard Friese.

V hodnotící zprávě oceňuje S&P výsledky, které Česká pojišťovna dosáhla na trzích s životním i neživotním pojištěním, její silnou pozici v České republice a zmiňuje také strategický význam toho, že se ČP stala součástí Generali PPF Holdingu, který působí v řadě zemí střední a východní Evropy. Vyzdvihuje rovněž širokou síť prodejních míst, podpořenou i dalšími členy skupiny PPF.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši téměř 10 miliard euro a poskytuje v regionu služby 9 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).


Zpět na tiskové zprávy