Česká pojišťovna zaznamenala výrazný nárůst počtu zaměstnavatelů, kteří přispívají na životní pojištění svých zaměstnanců

(Praha, 17. května 2007) V loňském roce registrovala Česká pojišťovna platby od 4618 zaměstnavatelů, kteří přispívají svým zaměstnancům na životní pojištění. Oproti předcházejícímu roku jejich počet narostl o 1100 a od roku 2002 se zdvojnásobil.

"Firmy si zřejmě více uvědomují ekonomické výhody tohoto typu zaměstnaneckých motivací, ale není jim lhostejná ani stránka personální. Životním pojištěním lze totiž motivovat klíčové i řadové zaměstnance a ještě ušetřit na daních. Takto účelně spojit obojí nedokáže žádný jiný zaměstnanecký benefit," uvedl ředitel odboru korporátních klientů České pojišťovny Jiří Král.

Oproti roku 2005 vzrostl také počet zaměstnaneckých smluv o více než 10 tisíc na 73 tisíc smluv a také průměrná výše příspěvku, která se pohybuje kolem 5200 korun ročně. "Z našich analýz je zřejmé, že nejvíce přispívají svým klientům menší firmy, které mají zhruba do 20 - 30 zaměstnanců. S jejich zvyšujícím se počtem pak příspěvky úměrně klesají," doplňuje ředitel Král. Pokud jde o zaměření firem, v poslední době se ukazuje, že k rozhodnutí takto odměňovat a stabilizovat své zaměstnance "dozrávají" i firmy menší a nejrůznějšího zaměření. Přispívat tak začínají i nemocnice, univerzity či jiná školská zařízení, nebo státní správa, které dosud stály v ústraní zájmu o tyto výhody.

Ze široké škály pojištění si zaměstnavatelé mohou zvolit od jednoduchých univerzálních pojištění pro řadový personál, až po komplexní manažerská pojištění určená klíčovým zaměstnancům. Pojištění jsou flexibilnější a umožňují s pojistkou dlouhodobě pracovat. V nabídce se rovněž neobjevují pouze kapitálová pojištění, jejichž zástupcem ČP je produkt Partner, speciálně vyvinutý pro tento segment klientů, ale i nové druhy investičních pojištění s možností volby investičních profilů, jako je Dynamik Plus. Samozřejmostí je široká škála volitelných připojištění, úrazu, závažných onemocnění, invalidity. V České pojišťovně navíc právě vzniká nový produkt investičního životního pojištění zaměřený právě na korporátní klientelu.

Zaměstnanecké pojistné programy v sobě skrývají obrovský potenciál a jsou v dnešní době jednou z mála oblastí životního pojištění, která nestagnuje. Do dalších let by je ještě podpořilo, kdyby se daňové úlevy netýkaly jen dlouhodobých spořících produktů, ale i jiných, krátkodobějších pojištění, která kryjí stejně důležitá rizika. Oprávněně se očekává, že jejich role v souvislosti s akutní potřebou penzijní reformy poroste velmi rychle, protože životní pojištění začíná mít pro pracovníky i manažery firem delší "životnost" než mobil, auto a jiné výhody.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přes 220 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost CZI Holding N.V.
Pro další informace kontaktujte:
 

Václav Bálek Richard Kapsa
Tel: 224 553 816 ředitel odboru komunikace ČP
Mobil: 731 493 296 Tel: 224 555 895
E-mail: vbalek@cpoj.cz E-mail: rkapsa@cpoj.cz

Zpět na tiskové zprávy