Česká pojišťovna je v soutěži Czech Top 100 jedničkou mezi pojišťovnami

Praha (14. června 2007) - Česká pojišťovna zaznamenala v rámci prestižní akce Czech Top 100 - 100 nejvýznamnějších firem České republiky další vítězství v kategorii pojišťoven. Úspěšný byl také Penzijní fond České pojišťovny, který v konkurenci ostatních penzijních fondů získal rovněž primát.

Česká pojišťovna nejen sbírala ocenění, ale jedním do soutěže také přispěla. Vyhlásila jakožto generální partner této soutěže zvláštní cenu - Dynamická firma roku, která se na rozdíl od hlavního žebříčku nezaměřuje pouze na tržby, ale pozornost věnuje také přidané hodnotě, produktivitě práce a počtu zaměstnanců. Letos její cenu získala společnost Conoco Philips Czech Republic, která mimo jiné provozuje síť čerpacích stanic JET.

Czech Top 100 patří mezi domácí projekty s nejdelší tradicí. Přehled nejvýznamnějších firem je v České republice zveřejňován pravidelně od roku 1994 a jeho cílem je poskytovat trhu informace o tuzemských společnostech.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž celkový tržní podíl ke konci roku 2006 přesahoval 33 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 220 mld. Kč. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost CZI Holdings N.V.


Zpět na tiskové zprávy