Fenka bígla Líza je prvním pojištěným mazlíčkem České pojišťovny

(Praha, 27. září 2007) Česká pojišťovna má od začátku září ve své nabídce životní a zdravotní pojištění pro psy Mazlíček. Majitelé již téměř měsíc sjednávají pro své čtyřnohé kamarády nejen pojištění odpovědnosti, či pro případ uhynutí, ale také úhrady léčby jejich úrazů nebo onemocnění. Prostřednictvím přepážek České pojišťovny a po telefonu byly uzavřeny již stovky smluv.

Prvním pojištěným pejskem České pojišťovny je Líza - sedmiletá fenka bígla z Prahy (viz foto). Psí dětství neměla moc radostné, protože její první pánové ji vyhodili z auta a ujeli. Z polí kolem Kladna, kde se toulala, se dostala do útulku v Buštěhradu a tady ji objevila její současná majitelka, u které bydlí už pět let.

"První rok jsme byli u veterináře jako doma, ale i dnes jsme častými návštěvníky, Líza má za sebou už tři operace, s následnou péčí každou zhruba za sedm tisíc korun," vypočítává majitelka Lízy Kateřina Benešová. I kvůli tomu, aby i pro příště mohla dostat tu nejlepší péči, ji také pojistila.

Pojištění psů Mazlíček nabízí možnost volby ze tři variant pojištění - na léčení úrazu nebo nemoci, pro případ uhynutí nebo utracení a v neposlední řadě pojištění odpovědnosti za škody, které by zvíře způsobilo třetím osobám. Těžiště produktu, který je ve svých kombinacích i limitech plnění maximálně variabilní, představuje novinka, kterou je pojištění pro případ léčení úrazu nebo náhlé nemoci.

"Právě toto pojištění si nejčastěji majitelé psů také sjednávají, obvykle v kombinaci s pojištěním odpovědnosti za škody, které doprovází téměř 90 % smluv. Nejvíce opakujícím se limitem ročního pojistného plnění, který si klienti vybírají, je 20 tisíc korun," shrnuje první poznatky z prodeje Jan Šepek, ředitel odboru produktového managementu neživotního pojištění.

Pojištěný může být každý pes, a to i kříženec bez průkazu původu, který je označen čipem nebo tetováním. Podmínkou je, aby byl v době sjednání pojištění zdravý a řádně očkovaný. Základními kritérii u pojištění na veterinární léčbu je stáří psa a jeho zařazení do hmotnostní kategorie. Roční limit pojistného plnění si stanoví majitel psa sám a může si vybrat v rozmezí od 15 do 30 tisíc korun.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž celkový tržní podíl ke konci roku 2006 přesahoval 33 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 220 mld. Kč. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost CZI Holdings N.V.


Zpět na tiskové zprávy