Česká pojišťovna eviduje z Vánoc a Silvestra více než 5600 pojistných událostí

Praha (16. ledna 2006) - Ze statistik ČP vyplývá, že Vánoce ani Silvestr nejsou pouze obdobím radosti, veselí a pohody, kdy se nepřihodí nic nepříjemného. Opak je pravdou. Klientský servis České pojišťovny z období od Štědrého dne do Nového roku eviduje více než 5600 pojistných událostí na majetku svých klientů.

Jedná se zejména o škody z pojištění motorových vozidel - 3917 a dalších 1085 majetkových škod, které vznikly na nemovitostech nebo v domácnostech klientů. Dva týdny, které uplynuly od začátku nového roku, jsou dostatečně dlouhým obdobím na nahlášení vánočních a novoročních škod, takže jejich počty by již neměly nijak výrazně stoupnout.

Nejčernějším dnem posledního prosincového týdne byl 28. prosinec, kdy se klientům stalo 1093 pojistných událostí, z toho 880 bylo z dopravních nehod. Naopak nejklidnějším dnem byl první svátek vánoční - 25. prosinec, kdy se událo pouze 334 pojistných událostí, z toho 195 nehod. Bylo to zřejmě tím, že většina z nás trávila tento den většinou u tepla rodinného krbu. Výrazně vyšším počtem záznamů se zapsal ještě 30. prosinec a 1019 škodami, z nichž 791 bylo z dopravních nehod. Na počtech dopravních nehod mezi svátky se výrazně "podepsalo" zhoršené počasí zejména na horách a pak také časté odjezdy lidí na silvestrovské oslavy mimo bydliště.

Stavby nebo domácnosti klientů pak nejčastěji zasáhly živly, z to je v zimním období již tradičně sesuv nebo tíha sněhu či námrazy - v téměř 400 případech, v 78 hlášeních byl příčinou požár. Dále klienty potrápily vodovodní škody - 318 případů, ale také zloději, kteří se postarali o 109 hlášení.

V porovnání s průměrným týdnem byl ten loňský vánočně-silvestrovský z pohledu počtu škod spíš podprůměrným, obvykle se přihodí ještě o polovinu pojistných událostí více. I přesto dosáhnou škody řádu sta milionů korun.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 37 procent. Má základní kapitál 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost PPF Group N. V.


Zpět na tiskové zprávy